НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
ТЕХНІКУМ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
Зважаючи на значення Рівненського льонокомбінату в текстильній промисловості республіки, Рада Міністрів України постановою від 20 березня 1961 р. організувала в Рівному новий навчальний заклад - текстильний технікум, який відкрився 1 вересня 1961 року. Спочатку він був розміщений в адміністративному корпусі льоно-комбінату, а у 1962 р. технікуму виділили спеціальне приміщення, де він знаходиться до цього часу.
Технікум готував техніків-механіків, техніків-технологів за спеціальностями: ''Обладнання і технологія текстильного виробництва'' та ''Обладнання і технологія первинного обробітку текстильної сировини''. На роботу в технікум запросили спеціалістів із Росії та Білорусії, які виявилися досвідченими й кваліфікованими інженерами-педагогами.
Першим директором технікуму був Ф. Н. Сирота. Він зарекомендував себе хорошим організатором, педа-гогом, вихователем, викладачем хімії. Ф. Н. Сирота багато зробив для створення і зміцнення матеріально-технічної і навчальної бази навчального закладу, побудови і відкриття слюсарно-механічної майстерні та майстерні з монтажу і наладки машин, організації навчальних лабораторій та кабінетів, спортивного залу. Невдовзі відкрили заочне відділення, яке працює і нині, а вечірнє згодом було закрите. З 1997 року технікум очолює А. З. Павлюк.

Практичні заняття учнів технікуму

Рівненський льонокомбінат поступово перетворився в одне з найкращих і найбільших промислових, сучасних підприємств області, тісно пов’язане з іншими підприємствами країни. Учні технікуму проходили в цехах комбінату практику: встановлювали машини, на яких з часом самі ж і працювали. Випускників технікуму стали направляти на підприємства легкої промисловості інших міст. Сьогодні їх можна зустріти у Києві, Чернігові, Москві, Санкт-Петербурзі, Мінську, Баку, Самарканді, Одесі, Черкасах, Житомирі, Луцьку тощо.
Поступово в технікумі відкрилися нові спеціальності: прядильне виробництво, виробництво тканин і трикотажу, виробництво нетканих текстильних матеріалів, планове виробництво, а за часів незалежності України - бухгалтерський облік, швейне виробництво, моделювання та конструювання виробів народного вжитку. За період існування технікуму деякі спеціальності було скорочено: планове виробництво, обробка матеріалів, первинна обробка сировини.
Зараз технікум технологій та дизайну готує молодших спеціалістів за спеціальностями: ''бухгалтерський облік''; ''виробництво нетканих текстильних матеріалів''; ''виробництво тканин і трикотажу''; ''обслуговування та ремонт обладнання підприємств текстильної та легкої промисловост''і; ''прядильне виробництво''; ''швейне виробництво''; ''моделювання та конструювання виробів народного вжитку''.
У 1998 р. на базі Української державної академії водного господарства та Рівненських авто-транспортного і текстильного технікумів створено Рівненський державний технічний університет. У травні 2004 р йому надано статус національного. Нині технікум входить до складу Національного університету водного господарства та приро-докористування.


Логос Україна         <<   Автотранспортний технікум         [ Зміст ]         Костопільський будівельно-технологічний технікум   >>