НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
БАБИЧ
Петро МиколайовичВипускник гідромеліоративного факультету (1964 р.)

Начальник Ратнівського міжрайонного управління водного господарства 
 
   
Народився 6 серпня 1947 р. у селищі Зарічне Рівненської області. Світлої пам'яті батьки Микола Іванович та Анастасія Іванівна вже відійшли у вічність.
У 60-70-х роках минулого століття інтенсивно проводилися меліоративні роботи на теренах України, охоплюючи і волинське Полісся; у той час був високим престиж професії інженера-меліора-тора. Ці чинники відіграли вирішальну роль при вступі П. М. Бабича у 1969 р. на факультет водного господарства Українського інституту інженерів водного господарства. Саме тут він здобув великий багаж знань, який став неоціненним у подальшій діяльності.
Найбільше запам'яталося навчання в лабо-раторіях, де в зменшеному вигляді представлені інженерні осушувальні системи; епізоди з життя студентів у будівельних загонах. З теплотою згадує викладачів М. Ю. Дубчака, М. Є. Козішкурта.
Трудове життя починав у статусі виконроба, продовжив начальником планово-виробничого від-ділу, головним інженером Любешівської ПМК-199.
З 1979 по 1984 рр. - голова колгоспу ''Червоний партизан'' Любешівського району Волинської області. Після цього знову повернувся в пересувну механізовану колону № 199: обіймав посади інженера проектної групи, виконроба.
З червня 1985 р. - начальник Кортеліської експлуатаційної дільниці Ратнівського управління осушувальних мереж.
З лютого 1986 р. - головний інженер Ратнівсь-кого управління осушувальних мереж.
З лютого 1992 р. дотепер - начальник Ратнівського міжрайонного управління водного господарства.
Управління здійснює капітальні і поточні ремон-ти, догляд за міжгосподарськими сітками каналів, гідротехнічних споруд, дамб, експлуа-таційних доріг, насосних станцій та інших об'єктів; займається відведенням надлишкових вод з осушених земель, подачею на них води в посушливі пори року, створює оптимальні умови для вегетації рослин тощо.
Ратнівське міжрайонне управління водного господарства є базовим для проведення нарад, семі-нарів з навчання передових методів організації праці на осушувальних системах.
Серед споріднених колективів області постійно займає провідні місця з виконання заходів з обслуговування міжгосподарських меліоративних об'єктів.
П. М. Бабич - депутат Ратнівської районної ради, член бюро Ратнівського районного комітету Соціалістичної партії України. Він завжди серед людей, постійно зустрічається з головами сільських рад, керівниками колективних сільгосппідприємств, громадянами - разом вирішує найрізноманітніші питання життя району.
Петро Миколайович приділяє велику увагу духовному життю. Він, зокрема, сприяв у відбудові Гірниківської сільської церкви, зведенні нового храму в селищі Ратне.
Зв'язок з національним університетом водного господарства та природокористування не перервався, навпаки, міцнішає. Щорічно Ратнівське міжрайонне управління водного господарства направляє до цього закладу на навчання 6-8 дітей своїх працівників. Окремі з них як випускники залишаються в управлінні, інші влаштовуються на роботу за спеціальністю в інших куточках України.
Одружений. Свою долю поєднав з Марією Олександрівною, 1952 р. н. Дружина, між іншим, також випускниця факультету водного господарства університету (1989).
У сім'ї - дві доньки, Олена, 1973 р. н. та Валентина, 1978 р. н.
У вільний час захоплюється бджільництвом, мисливством, спортивною рибалкою.
За довгострокову добросовісну роботу у водогосподарській галузі нагороджений почесною відзнакою Держводгоспу України (2006). За заслуги перед церквою удостоєний ордена Святого Володимира (2004), отримав ювілейну медаль з нагоди 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Життєве кредо: ''Жити без обману, досягти задуманого, за незначним бачити головне, не переносити особистих неприємностей на колектив і кожного підлеглого зокрема'', ''Товариськість і самопожертвування в ім'я справедливості, дисциплінованість і неприйняття поганого відношення до виконання обов'язків''.Логос Україна          <<    АРШИНОВ Григорій Йосипович          [ Зміст ]          АРСЕНОВИЧ Михайло Павлович    >>