НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
БАХМАЧУК
Юрій ЙосиповичВипускник гідротехнічного факультету (1968 р.)

Начальник Волинського обласного управління водного господарства 
 
   
Заслужений працівник сільського госпо-дарства України, почесний працівник Держводгоспу України

Юрій Йосипович народився 11 жовтня 1944 р. в м. Костопіль Рівненської області в родині робітників. Усі свої здібності і творче натхнення Юрій Йосипович віддав рідній Волині. За його безпосередньої участі збудовано і передано в користування господарствам 64000 гектарів осушених земель, зокрема 56,4 тис. - гончарного дренажу.
Свій трудовий шлях Ю. Й. Бахмачук розпочинав з посади майстра у 1968 р., після закінчення Національного університету водного господарства та природокористування - тоді ще Українського інституту інженерів водного господарства.
Путивльська спеціалізована пересувна мехколона № 52 тресту ''Сумиводбуд'', трест ''Волиньводбуд'', Волинське обласне виробниче управління меліорації і водного господарства, об'єднання ''Волинь-меліоводгосп'' - в усіх цих організаціях Юрій Йосипович зарекомендував себе як грамотний водник, вмілий організатор виробництва, людина, котра завжди дотримує слова. Суворий і вимогливий, але в той же час завжди готовий підтримати людину, якщо у неї проблеми.
У 1986 р., коли над країною нависла загроза забруднення радіоактивними речовинами, Ю. Й. Бахмачук вміло організував у Чорнобильській зоні роботи меліораторів Волині, спрямовані на локалізацію атомного лиха.
З 1987 р. досвідчений керівник очолює Волинське обласне виробниче управління водних ресурсів і водного господарства. Юрій Йосипович чимало зробив для того, аби зменшити негативний вплив меліорації на природні комплекси і біологічне різноманіття. Зокрема, на початку 1990-х саме він як альтернативу будівництву 160 кілометрів гребель для захисту від затоплення і підтоплення населених пунктів Любешівського району запропонував проект прочистки русла річки Прип'яті. Час показав правильність такої інженерної пропозиції.
В управлінні за рахунок постійного вдосконалення системи експлуатації з року в рік зменшуються питомі витрати на утримання в належному робочому стані 4,5 тис. кілометрів державної меліоративної мережі, 2,7 тис. гідротехнічних споруд, 267 кілометрів гребель.
При збереженні норми осушення витрати електроенергії протягом останніх двох років скоротилися втричі. Цього досягнуто як за рахунок суворого дотримання питомих норм витрат на перекачку води насосними станціями, так і за рахунок їх переоснащення енергозберігаючим обладнанням, а також переходу на багатотарифний облік електроенергії. Не дивно, що Волинський облводгосп, як неодноразово відзначав голова Держводгоспу України В. А. Сташук, стабільно має високий рейтинг серед управлінь і не зупиняється на досягнутому.
Про визнання цього непересічного керівника в області і в державі свідчать не тільки його незаперечний авторитет серед колег, а й нагороди. Так, двічі (у 1994 та 2004 рр.) він отримував Почесну грамоту Волинської обласної ради. Серед нагород - і почесна грамота Волинської обласної держ-адміністрації. А серед інших відзнак - почесне звання ''Заслужений працівник сільського господарства України'' та ''Почесний працівник Держводгоспу України''.
Ю. Й. Бахмачук виховав команду професіоналів, які охоче втілюють в життя ідеї, що працюватимуть на позитивний імідж водників, зокрема в області вже облаштовано малими архітектурними формами і висвячено десятки джерел. Незабаром з'явиться в області і пам'ятний знак на місці витоків найкрупнішої притоки батька Славутича - Прип'яті.
Нині один із найшанованіших в області керівників втілює в життя проект порятунку від повного заростання озера Нечимне. Того самого, що надихнуло Лесю Українку на її безсмертну ''Лісову пісню'', і через людську некомпетентність тепер може бути втрачено раз і назавжди.
І те, що попри різні перешкоди наші діти й онуки в недалекому майбутньому милуватимуться озером, а не безликим болотом, у тих, хто знає Ю. Й. Бахмачука, сумніву не викликає.
Щасливо склалося в Юрія Йосиповича й особисте життя. Разом з дружиною Вікторією Олександрівною виростили і дали путівку в світ двом синам, котрі нині, як і батько, користуються авторитетом у колег.Логос Україна          <<    БАБИЧ Микола Якович          [ Зміст ]          БРАГІН Володимир Ілліч    >>