НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
ГРИНЮК
Володимир ІвановичВипускник гідротехнічного факультету (1973 р.)

Директор Державного регіонального проектно-розвідувального інституту ''Дніпродіпроводгосп'' 
 
   
Дійсний член Академії будівництва України, кандидат технічних наук, професор, Почесний працівник Держводгоспу України
Народився 1 грудня 1951 р. у с. Івахни Монастирищенського району Черкаської області.
Після закінчення навчання в Українському інституті інженерів водного господарства доля закинула Володимира Гринюка в Дніпропетровськ. І це місто стало йому рідним. Володимир Іванович починав свою трудову діяльність у 1973 р. інженером Дніпропетровської філії Укрдіпроводгоспу, вже через два роки він отримав підвищення по службі - став керівником групи цього проектного інституту, а ще через три роки - заступником головного інженера проектів. З грудня 1978 до квітня 1981р. працював головним інженером проекту Дніпропетровської філії Укрдіпроводгоспу.
Володимир Іванович проявив себе як висококваліфікований спеціаліст, добрий органі-затор. Тому в 1981 р. йому довірили посаду заступника головного інженера, а згодом - головного інженера Дніпропетровської філії Укрдіпроводгоспу. Упродовж 1989-1992 рр. В. І. Гринюк працював заступником головного інженера інституту ''Дніпродіпроводгосп'', а в 1992 р. очолив Державний регіональний інститут ''Дніпродіпроводгосп''.
Ця проектна установа бере свій початок у 20-х роках ХХ століття. Раніше ''Дніпродіпроводгосп'' називався ''Укрдержмеліоконт'' і виконував одночасно проектно-розвідувальні та будівельні роботи зі зрошення земель, створення ставків, водопостачання населених пунктів.
У 1929 р. ''Укрводмеліоконт'' реорганізували в Дніпропетровську облмеліоконтору. Тут починали свою трудову діяльність відомі в майбутньому вчені та виробничники-меліоратори.

Будівництво греблі Сіді ель Беррак в Тунісі

У роки Великої Вітчизняної війни Дніпропетровська облмеліоконтора не функціонувала, а багато хто з її працівників зі зброєю в руках захищав батьківщину від фашистів.
У 40-50-ті роки Дніпропетровська облмеліо-контора займалася проектуванням і будівництвом зрошувальних ділянок по 50-300 га, організовувала водопостачання окремих сіл і тваринницьких ферм.
Надалі проектний підрозділ виділяється в самостійну організацію - як відділ експедиції та філії Укрдіпроводгоспу, а в 1988 - реорганізується в інститут ''Дніпродіпроводгосп''.
Це - солідна проектна установа, що займається розробкою комплексної проектно-кошторисної документації з будівництва, реконструкції, капітального ремонту, розширення і технічного переозброєння об'єктів: водогосподарського, меліоративного та сільськогосподарського будівництва; захисту від підтоплення територій, будинків і споруд; водопостачання, каналізації, газо- і електропостачання, зв'язку, ставків і риборозплідників, регулювання русел річок, берегоукріплення житла, промислових підприємств, культуртехнічних і протиерозійних споруд, об'єктів охорони водних ресурсів, природоохоронних об'єктів та ін.

Відколи інститутом керує досвідчений, висококваліфікований фахівець та добрий організатор В. І. Гринюк, ця проектна установа зайняла провідні позиції у своїй галузі. А Володимир Іванович у 2003 р. по праву отримав заслужену нагороду держави - медаль ''За працю і звитягу''.
Та в післяробочий час він стає просто люблячим чоловіком та батьком. Разом з дружиною вони виростили двох дітей.
Логос Україна          <<    ГРЕБЕНЮК Анатолій Володимирович          [ Зміст ]          ГРИЦАК Василь Миколайович    >>