НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
ГРИЦАК
Василь МиколайовичВипускник гідротехнічного факультету (1986 р.)

Народний депутат України V, VI скликань 
 
   
Кандидат юридичних наук, доцент, генерал-лейтенант міліції, заслужений економіст України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, почесний професор Всесвітнього головного управляючого та керівного координаційного органу Інтернаціонального біографічного центру (Кембридж, Англія).

Із народним депутатом України I-IV скликань,
генерал-полковником міліції, професором
і вчителем О. М. Бандуркою


Народився 17 лютого 1961 р. в с. Гориньград II Рівненського району Рівненської області в робітничій родині Миколи Івановича та Ганни Федосіївни Грицаків. Приклад батьків - українських патріотів - став дороговказом на життєвій дорозі.
Закінчивши з відзнакою середню школу, був призваний до лав Радянської армії. Після закінчення строкової служби, натхненний перспективою участі у будівництві гідроелектростанцій на теренах безкрайнього Радянського Союзу, вирішив вступати до Рівненського інституту інженерів водного господарства на гідротехнічний факультет.
Роки навчання стали справжньою школою життя, не лише сприяли здобуттю професії будівельника і розширенню світогляду, а й виробили вміння аналізувати й узагальнювати події, знаходити правильні рішення.
І мрії молодого Василя Грицака щодо участі у розбудові країни почали здійснюватися ще під час студентського життя, коли він брав участь в ознайомчих поїздках по каскаду Дніпровськоих ГЕС, будівництві Саяно-Шушенської та Шульбінської ГЕС.
Здобувши вищу освіту, Василь Миколайович почав свій трудовий шлях спочатку інженером, а згодом провідним інженером та завідувачем групи інституту ''Харківдіпроводгосп'' (за сумісництвом - керівник проектної групи при УМВС України в Харківській області).

Перед покладанням квітів до пам'ятника невідомому солдату з Прем'єр-міністром України В. Ф. Януковичем

На творчому та професійному шляху В. М. Грицака помітив начальник УМВС України в Харківській області, народний депутат України О. М. Бандурка, завдяки чиїй постійній увазі та підтримці становлення Василя Миколайовича як фахівця інженера-будівельника, а згодом і працівника ОВС України проходило досить вдало та плідно. З його особистою участю відбулася розбудова будівлі та внутрішніх приміщень УМВС України в Харківській області, були реконструйовані та зведені будівлі Московського та Дзержинського районних відділів УМВС України в м. Харкові, а також Великобурлуцького та Вовчанського районних відділів УМВС України у Харківській області.
У 1992 р. В. М. Грицак остаточно вирішив змінити напрям професійної діяльності, пов'язавши свою подальшу долю з роботою в правоохоронних органах. Він перейшов працювати помічником начальника УМВС України в Харківській області, а через три роки - до Національного університету внутрішніх справ, де обіймав посади помічника ректора, проректора з питань економіки та матеріально-технічного забезпечення.
Разом із тим, працюючи в НУВС, В. М. Грицак плідно використовував свої фахові знання та досвід будівельника. Під його керівництвом у Національному університеті внутрішніх справ побудовано навчальні корпуси юридичного факультету та факультету охорони громадського порядку, корпус наукової бібліотеки та їдальні, корпуси філіалів у Сумах, Євпаторії, Мелітополі та Кіровограді.

Студенти V групи ГТФ (1981-1986)
з проректором О. А. Рябенком

Із великою вдячністю та повагою Василь Миколайович згадує всіх, кого вважає своїми духовними керманичами у житті, і не лише за отримані глибокі знання, а й за те, що навчили працювати над собою, здійснювати творчий пошук.
Це передусім народний депутат України І, ІІ, ІІІ та ІV скликань, генерал-полковник міліції Олександр Маркович Бандурка та університетські викладачі Микола Іванович Романько й Олександр Антонович Рябенко.
Прагнення до самовдосконалення і робота на керівних посадах у міліції вимагали ґрунтовніших знань із теоретичної та практичної юриспруденції, і у 1999 р. В. М. Грицак здобуває другу вищу освіту - закінчує Одеську державну юридичну академію.
Відчуваючи потребу реалізувати свої знання і досвід роботи на загальнодержавному рівні, В. М. Грицак з 2001 по 2005 р. обіймає посаду начальника Головного управління військового та матеріально-технічного забезпечення МВС України, начальника Департаменту ресурсного забезпечення МВС України, м. Київ.
Обіймаючи відповідальні посади, Василь Миколайович знайшов час і для наукової діяльності - підготував і захистив кандидатську дисертацію за темою: ''Правовий статус губернатора в державному механізмі Російської імперії в другій половині ХІХ ст. Історико-правове дослідження'', а також опублікував близько 40 статей з питань юриспруденції та економіки в наукових виданнях України та інших держав.

В. М. Грицак у колі сім'ї


Подружжя Грицаків у гостях у першого
Президента України Л. М. Кравчука

На всіх посадах, які обіймав Василь Миколайович, він намагався максимально продуктивно реалізувати свої чималі можливості організатора та величезний практичний досвід юриста та економіста.
До основних особистих досягнень В. М. Грицака належать: запровадження централізованого матеріально-технічного забезпечення органів внутрішніх справ, створення інституту спеціальної техніки, введення єдиного реєстру документів Державто-інспекції, а також дозвільної автоматизованої системи обліку зброї.
В. М. Грицак є основоположником нової паспортної системи України, розробником Закону України ''Про національний демографічний регістр''. Він запровадив розроблення нових проїзних документів з біометричними даними людини на рівні світових стандартів. Василь Миколайович займається також громадською діяльністю. Багато років є президентом спортивного клубу ''Центуріон''.
За плідну працю та значний особистий внесок у справу розроблення низки нормативних актів, що визначають правові та нормативні межі використання, зберігання, перевезення й ремонту бойової стрілецької та спортивної зброї, роботу з розроблення та вдосконалення нових видів стрілецької зброї, її балістичних, ергономічних і вартісних характеристик разом із колективом фахівців Міністерства внутрішніх справ нагороджений Державною премією України в галузі науки і техніки за 2003 р. Крім того, В. М. Грицак нагороджений медаллю ''Захиснику Вітчизни'', грамотою Верховної Ради України, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. Має відомчі нагороди МВС Російської Федерації, Білорусі, Польщі, Угорщини, Молдови, Казахстану, Вірменії та інших країн. Нагороджений відзнаками МВС ''Хрест Слави'', ''Закон і честь'', ''Лицар Закону'', Почесним знаком МВС ''За розвиток науки, техніки і освіти'' І і ІІ ступенів, іншими відомчими знаками МВС України та ювілейними медалями. Неодноразово був відзначений ювілейними знаками і медалями інших державних установ та відомств, а також почесними відзнаками громадських організацій, фондів України та церковними відзнаками. Є учасником бойових дій (цивільна поліція ООН у колишній Югославії).
У 2006 р. В. М. Грицак став народним депутатом V, а у 2007 р. на позачергових парламентських виборах - VІ скликань. Працював у Комітеті Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, є головою підкомітету з питань законодавчого забезпечення і парламентського контролю за діяльністю податкової міліції та дізнання в органах Державної митної служби України, керівником групи

Зустріч випускників та викладачів Національного університету водного господарства та природокористування в Рівному

з міжпарламентських зв'язків із Сирійською Арабською Республікою та з Об'єднаними Арабськими Еміратами, членом групи з міжпар-ламентських зв'язків з Китайською Народною Республікою, Федеративною Республікою Бразилія, Великою Британією, Японією, Федеративною Республікою Німеччина, Французькою Респуб-лікою, бере активну участь у законотворчих процесах.
Народний депутат України В. М. Грицак основним завданням своєї діяльності вважає внесення проектів законодавчих актів, пропозицій, змін і доповнень до чинного законодавства щодо відстоювання інтересів виборців та захисту національних інтересів України.

Міністри внутрішніх справ України І. Д. Гладуш
та А. В. Василишин у відомого вченого
П. П. Михайленка разом із В. Дурдинцем і В. Грицаком


В. М. Грицак з Міністром закордонних справ України А. П. Яценюком та Головою Харківської
облради В. В. Салигіним

Незважаючи на брак часу у зв'язку із активною професійною та громадською діяльністю Василь Миколайович знаходить можливість спілкуватися з керівництвом факультету, організує кожні 5 років зустрічі випускників, намагається всіляко підтримувати зв'язки з університетом, який став Альма-матер і для молодшого брата - Віталія, котрий пішов по стопах Василя Миколайовича і зараз у званні генерал-майора міліції обіймає посаду начальника Управління МВС України в Хмельницькій області.

Генерали Української міліції брати Грицаки (м. Київ)


Новому паспорту громадянина України для виїзду за кордон бути. Прес-конференція (2004).

Василь Миколайович Грицак - це людина, яка ''створила себе сама'', сягнувши вершин у житті, бо є цілеспрямованою, творчою, доброю і мудрою людиною. Він один із тих політиків, хто повною мірою усвідомив, що романтичний період розвитку нашої держави минув і настав час практиків і прагматиків, які не на словах, а на ділі відстоюють національні інтереси, бачать прорахунки й шляхи виходу з кризи. Зробив вагомий внесок у створення Української міліції, опрацювання й прийняття багатьох важливих законодавчих актів з питань діяльності правоохоронних органів. За час роботи у Верховній Раді України проявив себе як фахівець у питаннях регламенту та підготовки законодавчих актів, беручи активну участь у вирішенні організаційних питань, удосконаленні законодавчих актів, що стосуються паспортної системи України.
Василь Миколайович має різнобічні інтереси, на дозвіллі захоплюється історією (що знайшло відображення у темі його кандидатської дисертації), літературою, футболом. Вільний час, якого дуже мало, присвячує спілкуванню з родиною - дружиною Наталею - юристом за фахом, яка працює нотаріусом, та двома дітьми - дочкою Мариною і сином Ігорем.
Серед критеріїв, які характеризують особистість, найвищим і найціннішим В. М. Грицак небезпід-ставно вважає людяність, що, на його думку, повинна бути притаманна і звичайному працівникові, і високому посадовцю. Тільки тоді можна побудувати таке українське суспільство, в якому поряд із верховенством права процвітатимуть злагода і добро. Життєвим кредо В. М. Грицак обрав вислів: ''Мої найвагоміші здобуття та зоряний час ще попереду''.

Міністр внутрішніх справ України М. В. Білоконь та
В. М. Грицак після робочої наради у Президента
НАН України Б. Є. Патона

Логос Україна          <<    ГРИНЮК Володимир Іванович          [ Зміст ]          ГРИЦАК Віталій Миколайович    >>