НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
ГРИЦАК
Віталій МиколайовичВипускник гідротехнічного факультету (1992 р.)

Начальник УМВС України у Хмельницькій області, генерал-майор міліції 
 
   

Віталій Миколайович із дружиною Ларисою Петрівною

Народився 11 липня 1964 р. у с. Гориньград ІІ Рівненського району Рівненської області в робітничій сім'ї. Батько, Микола Іванович, - будівельник. Мати, Ганна Федосіївна, працювала на Рівненській обласній науково-дослідній станції.
Середню освіту здобув у 1981 р. у Котівській середній школі Рівненського району. У березні 1983 р. закінчив Рівненське технічне училище № 1, здобувши кваліфікацію наладчика агрегатних та спеціальних верстатів, проте за цим фахом попрацювати не довелося.
Віталія призвали до лав Збройних сил СРСР. Службу проходив у Республіці Афганістан, був учасником бойових дій, нагороджений медалями ''За бойові заслуги'' (1983 р.) та ''Від вдячного афганського народу'' (1987 р.).
Демобілізувавшись із лав Радянської армії, В. М. Грицак став студентом гідротехнічного факультету Українського інституту інженерів водного господарства. На вибір спеціальності та факультету вплинув приклад батька, який усе життя будував, і Віталію також разом із братом доводилося часто бувати на будівельних майданчиках, спостерігати, як зростають нові споруди та відновлю-ються реконструйовані будівлі більш поважного віку.
Старший брат Василь першим пішов навчатися на гідротехнічний факультет, тож розповіді брата та його друзів, студентів, про виробничу практику на ГЕС захоплювали і формували вибір Віталія.
Проте доля розпорядилася інакше. Упродовж 1987-1994 рр. Віталій Миколайович працював інженером на Рівненському радіотехнічному заводі. А в 1994 р. розпочав службу в органах внутрішніх справ командиром взводу у ВДСО при Рівненському МУ УМВС у Рівненській області.
У 1997 р., дослужившись до заступника началь-ника ВДСО, В. М. Грицак перейшов до управління податкової міліції ДПА у Рівненській області, де працює до 2004 р., обіймаючи посади старшого оперуповноваженого, начальника відділу та першого заступника начальника податкової міліції області.
За особистою участю Віталія Миколайовича на посаді заступника начальника податкової міліції області запроваджено й відпрацьовано чіткий механізм взаємодії підрозділів податкової міліції з підрозділами аудиту, валютного контролю, ПДВ та економічного аналізу, що ефективно вплинуло на розкриття злочинів у сфері оподаткування й забезпечило збільшення надходжень до бюджету додаткових коштів.

Віталій Грицак разом з мамою Ганною Федосіївною
в сімейному колі


Команда Хмельницького УМВС - чемпіон Європи
з міні-футболу серед поліцейських


Начальник УБОЗ УМВС України у Волинській області В. М. Грицак разом із Головою Волинської ОДА
А. Й. Французом та народним депутатом
України В. С. Журавським

Протягом 2004-2005 рр. Віталій Миколайович - перший заступник начальника УМВС - начальник УБОЗ у Волинській області.
За час роботи начальником УБОЗ у Волинській області під керівництвом В. М. Грицака на території області знешкоджено 20 злочинних груп, порушено 47 кримінальних справ щодо вбивств, пограбувань та фактів незаконного обігу зброї та наркотичних речовин, виявлено 29 злочинів, вчинених членами злочинних угруповань у сфері економіки. Протягом 2004 р. працівники УБОЗ виявили 69 корупційних діянь, вчинених державними службовцями різних рівнів.
Однак, незважаючи на значні професійні досягнення, у 2005 р., коли В. М. Грицак перебував у зрілому, найпродуктивнішому з точки зору службових показників віці та мав величезний досвід через тиск з боку нової ''помаранчевої'' влади, він був змушений піти на пенсію.
Проте на ''заслуженому'' відпочинку перебуває недовго.
Уряд В. Ф. Януковича у 2006 р. поновив Віталія Миколайовича на службі в МВС, довіривши йому посаду першого заступника начальника Депар-таменту Державної служби охорони при МВС України.
Перебуваючи на цій посаді, В. М. Грицак здійснив низку практичних професійних кроків, спрямованих на підняття авторитету ДДСО МВС України.
За вагомі здобутки в органах внутрішніх справ на різних посадах Прем'єр-міністр України В. Ф. Яну-кович та міністр внутрішніх справ України запропо-нували йому обійняти посаду начальника Управлін-ня МВС України в одній з областей України.
З січня 2007 р. В. М. Грицак - начальник УМВС України у Хмельницькій області, генерал-майор міліції.
Віталій Миколайович, володіючи ґрунтовними знаннями і навиками, чітко визначає мету і пріоритети, оптимально організовує робочий процес, спонукає підлеглих до самостійного мислення та дій. Така активна позиція принесла йому заслужений авторитет.
За високий професіоналізм, сумлінне ставлення до своєї справи під час нелегкої служби в лавах органів внутрішніх справ України був нагороджений багатьма медалями та грамотами, зокрема Почесною грамотою ВР СРСР (1987 р.) медалями ''Георгій Жуков'', ''Захиснику Вітчизни'', ''За бездоганну службу'' ІІ ступеня, ''70 років Збройним Силам СРСР'' та ін.
Крім того, у послужному списку генерал-майора міліції В. М. Грицака низка відомчих нагород МВС та ДПА України.
Віталій Миколайович і нині підтримує тісні зв'язки із викладачами рідного ВНЗ та випускни-ками 1986, 1990 та 1992 років. А найтепліший спогад про університет - спогад про зустріч з коханою людиною - дружиною Ларисою, яка також навчалася в НУВГП на гідротехнічному факультеті.
Тільки-но у Віталія Миколайовича з'являється вільний час, якого, зважаючи на величезний обсяг роботи, завжди бракує, він приділяє його сім'ї. Із молодшим сином відвідує змагання зі спідвею (мотоперегони). Із задоволенням рибалить, а односельці-мисливці кілька років тому залучили його до полювання. Іноді переглядає старі кінофільми на військову тематику. А ще у родині генерал-майора міліції склалася традиція вивчати історико-культурні пам'ятки регіонів, у яких довелося побувати.
Чуйність, порядність, принциповість, але насамперед відповідальність за справу - саме цих критеріїв дотримується Віталій Миколайович у житті, а життєвим кредо обрав вислів: ''Стався до людей так, як хотів би, щоб ставилися до тебе'' та ''Професійність - понад усе''.Логос Україна          <<    ГРИЦАК Василь Миколайович          [ Зміст ]          ГУМЕНЮК Василь Степанович    >>