НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
КАЙРОД
Григорій ОлексійовичВипускник гідромеліоративного факультету (1970 р.)

Начальник ДП ПМК-59 ВАТ ''Чернігівводбуд'' 
 
   
Заслужений будівельник України, почесний працівник Держводгоспу України, лауреат премії ім. М. А. Гаркуші.

Народився 16 серпня 1946 р. у м. Борзна Чернігівської області в родині теслі Олексія Миновича та робітниці Євдокії Сергіївни. У 1964 р. закінчив 11 класів Борзнянської середньої школи № 1, а через рік вступив на гідромеліоративний факультет Українського інституту інженерів водного господарства.
Трудову діяльність молодий спеціаліст Г. О. Кай-род розпочав у будівельно-монтажному управлінні № 59. За чотири роки він пройшов шлях від майстра до старшого виконроба. У 1975 р. Григорія Олексійовича призначили головним інженером проектів інституту ''Укргіпроводгосп'', де він пропрацював десять років, а потім знову повернувся у БМУ-59, яке на той час уже мало назву ПМК. Цю будівельну організацію Г. О. Кайрод очолює дотепер.
У ДП ПМК-59 ВАТ ''Чернігівводбуд'' працюють сім випускників Національного університету водного господарства та природокористування. Підприємство було створено ще до Великої Вітчизняної війни. Після звільнення Чернігова, у 1943 р., його роботу було відновлено.
За ці роки працівники ПМК-59 здійснили будівництво понад чотирьох тисяч свердловин, звели в Чернігові багатоповерхові житлові будинки загальною площею 25 тис. кв. метрів. Було прокладено близько 150 км. водопроводів і збудовано понад 1500 га ставків у населених пунктах Чернігівщини, виконано роботи з меліорації земель загальною площею 25 тис. га, проведено укріплення берегів р. Десна у Менському, Чернігівському і Козелецькому районах, захищено території та населені пункти від підтоплення в Чернігівській та Київській областях.
Серед інших було побудовано водосховища по вул. Бойовій у м. Чернігові, набережну р. Стрижень, свердловини завглибшки 710 м у Чернігові і смт Куликівці, меліоративні системи у с. Красилівці на площі 2100 га, с. Максаки - 1800 га та с. Ленінівці - 1500 га, водойми Менівського рибного господарства площею 1000 га. Підприємство також брало участь у будівництві сховища ядерних відходів Чорнобильської АЕС.
Нині основними напрямами діяльності ДП ПМК-59 ВАТ ''Чернігівводбуд'' є: будівництво мереж водопостачання і каналізації, ставків, водоймищ, розчищення русел річок та берегоукріплення; буріння артезіанських та побутових свердловин, тампонаж свердловин; спорудження об'єктів промислово-цивільного, житлового, сільсько-господарського і водогосподарського призначення; будівництво меліоративних, протиерозійних, шляхових об'єктів, усі види земляних робіт.
Підприємство має потужну матеріальну базу, що налічує понад 100 одиниць будівельної техніки (крани, бурові установки, самоскиди, бульдозера, екскаватори, трактори тощо), інше необхідне обладнання, має власні ремонтно-механічні майстерні, бетонний вузол, столярний цех. Останнім часом Дочірнє підприємство ПМК-59 відкритого акціонерного товариства ''Чернігівводбуд'' виконує найбільше робіт з будівництва мереж водопостачан-ня та каналізації населених пунктів і промислових об'єктів. При цьому підприємство здатне самостійно здійснити весь будівельний цикл: будівництво свердловини, водонапірної вежі, укладання трубопроводів та колекторів, будівництво насосних станцій та очисних споруд. Побудовані мережі водопостачання та каналізації для населених пунктів Чернігівської, Київської, Полтавської, Черкаської областей та для багатьох підприємств.
Будівельна організація будує також штучні водоймища - озера, ставки, канали та цілі штучні ландшафтні комплекси - з озерами, пагорбами тощо.
Багато виробничих турбот у керівника ДП ПМК-59 Григорія Олексійовича Кайрода.
Проте, прийшовши додому після напруженого робочого дня, він перетворюється на люблячого чоловіка і батька. Адже разом із дружиною вони виростили трьох дітей - двох доньок і сина.Логос Україна          <<    ЗАХАРЧУК Володимир Олексійович          [ Зміст ]          КОВАЛЕНКО Петро Іванович    >>