НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
КУСЯК
Микола ІвановичВипускник факультету проектування та
будівництва гідромеліоративних систем (1979 р.)

Начальник Галицького міжрайонного
управління водного господарства
Івано-Франківського облводгоспу 
 
   
Народився 4 листопада 1955 р. у с. Попельники Снятинського району Івано-Франківської області в родині Івана Дмитровича та Марії Миколаївни.
Батько працював машиністом багатоковшового екскаватора Коломийського БМУ-82. Мати - в колгоспі на тваринницькій фермі, нині - пенсіонерка.
Ще навчаючись у школі, Микола бігав на будівництво гончарного дренажу і спостерігав за роботою свого батька, як він вправно і вміло орудує величезним ківшем, добуваючи все новий і новий шар грунту. На той час у державі багато уваги приділялося водогосподарському будівництву.
У 1970 р., закінчивши Попельниківську восьмирічку, Микола був переведений до 9 класу Джурівської СШ, яку закінчив у 1972 р.
Трудову діяльність розпочав трубоукладником, потім - нівелювальником на будівництві гончарного дренажу в Коломийському БМУ-82. У 1974 р. вступив до Українського інституту інженерів водного господарства, який закінчив у 1979 р., здобувши кваліфікацію інженера-гідротехніка.
Працювати розпочав у Маринопільській ПМК-149 тресту ''Прикарпаттяводбуд'', майстром на будівництві гончарного дренажу. У 1983 р. його призначили на посаду виконроба. З 1986 р. М. І. Ку-сяк - виконувач обов'язків головного інженера, а з 1987 р. - головний інженер Маринопільської ПМК-149. Ця організація займалася водогоспо-дарським будівництвом, в основному гончарного дренажу, водозахисних дамб, берегоукріплюючих споруд. У 1994 р. Маринопільська ПМК-149 реорганізована в Галицьке управління осушних систем і протипаводкових споруд. Саме тоді Микола Іванович призначений його начальником. На цій посаді він працює і нині. Очолюване М. І. Кусяком управління - це експлуатаційна організація, що виконує комплекс робіт на побудованих водо-господарських об'єктах.
Успішно керувати великою водогосподарською організацією М. І. Кусяку допомагають здобуті в університеті теоретичні знання та практичні навички.
З рідним вузом він не пориває зв'язків до цього часу. Приїжджає в університет, де колишні студенти збираються по групах, потоках, факультетах у річниці закінчення вузу. Микола Іванович був запрошений також на 80-річчя від дня заснування університету.
З теплотою і вдячністю згадуються М. І. Кусяку ректор С. Т. Вознюк, декан ФПБ ГМС І. М. Коротун, викладач математики А. Г. Марусяк, фізики - Р. Д. Бортасевич, начальник військової кафедри, полковник М. С. Кров'яков, доцент кафедри ГТС С. К. Кузнецов, декан МФ В. С. Зінь. Група ФПБ-9, у якій навчався М. І. Кусяк, була на хорошому рахунку на факультеті.
І вже перебуваючи на керівній посаді, Микола Іванович охоче давав направлення на навчання в університет випускникам шкіл. Так, відколи М. І. Кусяк очолює управління, за його рекомендаціями рідний вуз закінчили за держзамов-ленням Держкомводгоспу України 12 осіб.
Микола Іванович також бере активну участь у громадському житті. Він - депутат Галицької районної ради двох останніх скликань, член партії ''Народний Союз ''Наша Україна'', а також - заступ-ник голови виконкому Мединської сільської ради.
За довгу і сумлінну працю у водогосподарських організаціях М. І. Кусяк нагороджений у 2005 р. Почесною грамотою Держводгоспу України та нагрудним знаком ''Почесний працівник Держводгоспу''.
У вільний від роботи час Микола Іванович любить організовувати мандрівки прекрасним гірським Прикарпаттям, спостерігати за сплавами по гірських річках, а також - фотографувати.
Разом із дружиною виховав двох синів і дві дочки. Син Олег у 2006 р. закінчив механічний факультет Українського університету водного госпо-дарства та природокористування. Дочки Мар'яна і Галя - студентки 2 курсу вищих навчальних закладів м. Івано-Франківська. Син Віталій - будівельник.
Життєвим кредо М. І. Кусяка став вислів ''Не май сто рублів, а май сто друзів''. А в людях він цінує працелюбність, безкорисливість, доброту.Логос Україна          <<    КУРИЛО Анатолій Миколайович          [ Зміст ]          МЕЛЬНИК Василь Іванович    >>