НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
НАГАЛЮК
Сергій ІвановичВипускник факультету експлуатації меліоративних систем (1977 р.)

Начальник Деснянського басейнового управління водних ресурсів 
 
   
Народився 20 жовтня 1955 р. в с. Шкроби Старовижівського району Волинської області. Батьки, Іван Маркович та Ганна Степанівна, колгоспники.
Сергій з дитинства любив спостерігати за роботою меліораторів, які перетворювали болотисті землі на придатні для землеробства. Саме тоді виникло велике бажання присвятити своє життя цій справі. Мрія збулася, коли у 1972 р. вступив на факультет експлуатації меліоративних систем Українського інституту інженерів водного господарства. Студентське життя згадує з теплотою, як кращі роки своєї молодості. Назавжди залишаться в пам'яті студентські друзі, ректор, викладацький склад, декан факультету Й. П. Нестерук.
За направленням інституту поїхав ''підкоряти'' Охрамієвицьку ПМК № 213 тресту ''Чернігівводбуд''. З майстра доріс до начальника названої організації. З травня 2001 по грудень 2006 р. очолював Чернігівське обласне виробниче управління меліорації і водного господарства.
З січня 2007 р. працює начальником новоство-реного Деснянського басейнового управління водних ресурсів. Під керівництвом С. І. Нагалюка були побудовані осушувальні системи в селах Прибінь, Самсонівка, Білошицька Слобода Корюківського р-ну; ставки загальною площею 110 га в Корюківському, Щорському та Семенівському районах.
Велику роботу проведено у сфері житлово-комунального господарства: побудовані житлові будинки загальною площею близько 4000 кв. м, каналізаційна насосна станція з колекторною мережею в м. Корюківка, водопровідні мережі загальною площею до 120 км у селах Прибінь, Білошицька Слобода, Савинки Корюківського р-ну, у селах Карповичі, Тимоновичі Семенівського р-ну.
Здійснюється захист населених пунктів Дрімайлівка, Кладьківка та сільгоспугідь Кули-ківського р-ну від шкідливої дії води. Ведуться роботи по берегоукріпленню р. Десна в районі м. Чернігова, села Мале Устя та захисту села Змітнів Сосницького р-ну. Поліпшено екологічний стан річок Борзенка, Слот, Турчанка, Бистриця, водойм на хуторі Мотронівка та в селі Печі Борзнянського р-ну, села Чайкине Новгород-Сіверського р-ну та ін. Завдяки ефективному втручанню працівників управління від шкідливої дії води захищено п'ять населених пунктів, близько 1000 садиб та до 2000 га сільгоспугідь. Поліпшено екологічний та гідрологічний стан річок загальною протяжністю 105 км, водойм - на площі 50 га. Проведено благоустрій водойм в с. Сеньківка Городнянського р-ну.
С. І. Нагалюк продовжує підвищувати свій про-фесійний рівень - нині навчається в аспірантурі Інституту гідротехніки і меліорації Української академії аграрних наук.
Друкувався у журналах ''Водне господарство'' та ''Комітет''.
У 2002 р. обраний головою правління Чернігівської філії Всеукраїнського благодійного фонду сприяння соціальному захисту працівників галузі водогос-подарського комплексу ''Водоспад'', метою якого є, надання допомоги працівникам водогосподарської галузі та їхнім сім'ям у вирішенні соціальних, економічних та інших питань. Входить до складу міських та обласних комісій з охорони і відтворення водних ресурсів та попередження надзвичайних ситуацій на водних об'єктах.
Постійно підтримує зв'язок з рідним університетом. Очолював державні екзаменаційні комісії в університеті у 2006-2007 рр. та в його філії - Прилуцькому навчально-консультаційному центрі у 2005-2007 рр. Бере участь у семінарах, ''Ринку професій''. Щорічно Деснянське БУВР направляє абітурієнтів на навчання за держзамовленням до НУВГП; надає студентам можливість проходження виробничої практики та працевлаштування після закінчення університету.
Сім'я підтримує традицію трудової династії - дружина, доньки та зяті працюють у Деснянському БУВР. Доньки та зять теж випускники НУВГП.
С. І. Нагалюк - почесний працівник Держводгоспу України (2004). Удостоєний Почесної грамоти облдержадміністрації (2004, 2005), Грамоти Верховної Ради України (2005), диплома Міжнародного академічного рейтингу популярності ''Золота Фортуна'' (2007).
У водогосподарника за покликанням основне захоплення - риболовля та відпочинок біля води. У вільний час із задоволенням грає у футбол та волейбол.
С. І. Нагалюк повсякчас прагне зробити нашу землю кращою!
Життєве кредо: ''Ми не втручаємося в закони природи, ми зберігаємо її багатство та відтворюємо його на благо людей''.Логос Україна          <<    МЕЛЬНИК Василь Іванович          [ Зміст ]          МОНІЧ Юрій Карпович    >>