НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
ПРЕСНЯКОВ
Борис МихайловичВипускник гідротехнічного факультету (1977 р.)

Президент і власник фірм ''Міліуса'', ''Ліко-ВЕТ'', ''Приватбудмонтажсервіс'' 
 
   
Народився 24 березня 1951 р. у с. Ромашківка Оликського району Волинської області в родині світлої пам'яті Михайла Івановича та Ніни Валер'янівни. Батько працював юрисконсультом Рокитнівського склозаводу. Мати присв'ятила життя вихованню дітей. У 1971 р., демобілізувавшись із лав Радянської армії, Б. М. Пресняков вступив на підготовчий факультет УІІВГ у Рівному. Згодом, сподіваючись на здобуття престижних інженерних знань, вступив на гідротехнічний факультет цього ВУЗу.
Упродовж 1977-1979 рр. Борис Михайлович працював у Рокитнівській ПМК-3 Рівненської області. Перші шість місяців - начальником дільниці, потім - головним інженером на спорудженні об'єктів житлового, соціального, та промислово-технологічного призначення. Протягом 1979-1994 рр. очолював будівництво особливо важливих для держави об'єктів м. Луцька на посаді начальника дільниці, а з 1992 р. був головним інженером будівельного управління ''Промбуд-6'' тресту ''Волиньпромбуд''. Під його керівництвом збудовані заводи у м. Луцьку - ''ДПЗ-28'', - завод виробів із пластмас, завод ''Іскра'', житловий мікрорайон № 4 та багато інших об'єктів.
У 1995 р. Борис Михайлович заснував і очолив ТОВ ''Приватбудмонтажсервіс''.
Спеціалісти фірми збудували завод з вироб-ництва казеїну, по вул. Єршова, котеджі по вул. Степовій, оздобили мармуровою крихтою фасади Національного банку в Луцьку та ін. У 1998 р. В. М. Пресняков заснував та очолив товариство ''Міліуса'', основним напрямом роботи якого стала наукова діяльність з влаштування пальових фундаментів та шпунтових огорож методом статичного вдавлювання.
Новітні технології були започатковані в 1996 р. на фірмі-попереднику ''Приватбудмонтажсервіс''. Облаштування пальових фундаментів методом ста-тичного вдавлювання, над яким Борис Михайлович працює 11 років, стало передовою технологією і навіть революцією в фундаментобудуванні.
Метод вдавлювання паль, над яким працює підприємство під керівництвом Бориса Михай-ловича, має велику перспективу застосування. Технологія дає можливість будувати фундаменти у водонасичених ґрунтах з високим рівнем ґрунтових вод, з навантаженням на палю 230 т при її довжині понад 30 м, причому, за цим методом можна вдавлювати палі, не викликаючи деформації навіть стін дуже старих будинків.
ТОВ ''Міліуса'' також будує ''Собор Усіх Святих Землі Волинської''. За успіхи у будівництві цього об'єкту Борис Михайлович нагороджений орденами Святого Володимира ІІІ ступеня, ''2000 років Різдва Христового'', ''Нестора Літописця'' та багатьма почесними грамотами Православної церкви.
За наукову і практичну роботу з розроблення нових технологій, участь у відродженні будівельного комплексу України В. М. Пресняков нагороджений почесною відзнакою Будівельної палати України та дипломом за співпрацю й участь у загально-українському проекті ''Будівельний комплекс України''. Він має 12 державних патентів України.
З великою вдячністю згадує Борис Михайлович викладачів інституту, зокрема Чайковського, проф. И. С. Претра, Н. П. Назарова, А. А. Акімова, П. Ф. Гавриленка та ін.
На все життя запам'ятав він свою студентську юність - роботу в будівельних загонах на Зейській ГЕС та інших об'єктах.
Разом із дружиною Марією Олексіївною - випускницею будівельного факультету УІІВГ виховали двох дітей. Син Олексій - кандидат технічних наук, захистив дисертацію, що стала науковим підтвердженням практичних здобутків батька в роботі над новими технологіями у фундаментобудуванні. Донька Ольга Куденчук закінчила з червоним дипломом факультет ''Облік і аудит'' Тернопільської академії народного госпо-дарства. Працює фінансовим директором ТОВ ''Міліуса''.
Борис Михайлович є вольовим, цілеспря-мованим, працелюбним керівником, має глибокі практичні і теоретичні інженерні знання різного профілю, світлий розум, відмінну пам'ять і професіоналізм, великі організаторські здібності і твердий характер, тому і не дивно, що його основна мета життя - в творчій роботі. Він любить повторювати: ''Попереду у вас - довге цікаве життя'', бо нецікаві, буденні дні - це не для Бориса Михайловича.Логос Україна          <<    ПРИХОДЬКО Михайло Васильович          [ Зміст ]          ПРЕСНЯКОВА Марія Олексіївна    >>