НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
ПРЕСНЯКОВА
Марія ОлексіївнаВипускниця будівельного факультету (1977 р.)

Власник і директор (розпорядник)
ТОВ ''Міліуса'', ТОВ ''Приватбудмонтажсервіс'' 
 
   
Народилася 28 грудня 1954 р. у с. Новосілки Млинівського району Рівненської області в родині Олексія Михайловича (світлої пам'яті) та Ольги Федорівни Філевських. Батько працював слюсарем з ремонту двигунів сільськогосподарської техніки Острожецької райсільгосптехніки, мати - старшою сестрою-господаркою Острожецької райлікарні № 3.
У 1971 р. Марія закінчила із золотою медаллю Острожецьку середню школу. Ще в школі вона захоплювалася точними науками, особливо математикою, що привело її до вибору професії інженера-будівельника. А про престижний Інститут інженерів водного господарства почула від свого дядька М. М. Кучмійчука, який також навчався на будівельному факультеті цього навчальнго закладу.
Трудовий шлях Марії Олексіївни тісно пов'язаний з діяльністю її чоловіка Бориса Михайловича Преснякова, з яким вона одружилася ще під час навчання в інституті в 1974 р. Упродовж 1977-1980 рр. М. О. Преснякова працювала у Рокитнянській ПМК-3 на посаді інженера виробничого відділу. Разом з Борисом Михайловичем розробила систему організації праці, що дозволило за короткий термін вивести це підприємство з останніх місць соцзмагання в області в системі міжводгоспбуду на третє призове місце. Основні роки трудової діяльності М. О. Преснякової пов'язані з роботою у виробничо-оперативному відділі комбінату ''Волиньпромбуд'' та на різних інженерних посадах будівельного управління ''Промбуд-6''. Справжньою школою системи організації будівельного виробництва стала для Марії Олексіївни робота у Вірменії.
Після повернення в Україну, у 1992 р., вона однією з перших на Волині комп'ютеризувала бухгалтерію в управлінні ''Промбуд-6'' та продов-жувала впроваджувати нові схеми організації праці.
У 1998 р. було засновано ТОВ ''Міліуса'', де Марія Олексіївна і нині працює директором-розпорядником. У той час, як Борис Михайлович працював над розробкою нових технологій з улаштування пальових фундаментів методом статичного вдавлювання, Марія Олексіївна розробляла систему організації будівельного управління з урахуванням особливостей нових технологій.
За розробку системи організації праці та інженерної підготовки на будівництві Собору Всіх Святих Землі Волинської М. О. Преснякова нагороджена двома медалями православної церкви ''2000 років Різдва Христова'' та ''За церковні заслуги медаль святих Антонія і Феодосія''.
Марія Олексіївна вдячна всім викладачам інституту, які вміли передати студентам свої знання і по-справжньому вболівали за якість підготовки молодих інженерів. Серед них Йосак, А. А. Акімов, Галканова, Михайліщев та ін.
Зі студентського життя їй особливо запам'ятався вечір святкування 50-річчя інституту, де Марія Олексіївна зустрілася з Борисом Михайловичем. Нині вони виростили двох дітей - сина Олексія та доньку Ольгу.
Університет став рідним навчальним закладом не лише для Марії Олексіївни та її чоловіка, а й для багатьох близьких їм людей. Так, в УІІВГ на будівельному факультеті упродовж 1982-1988 рр. навчалися брат М. О. Преснякової Микола Олексійович Філевський та його дружина Жанна Григорівна. Нині на третьому курсі будівельного факультету за спеціальністю ПЦБ навчається їх син Філевський Андрій Миколайович.
Микола Олексійович - кваліфікований інженер, освоїв нові технології з фундаментобудування і успішно працює на вдавлюванні паль понад 10 років, а з квітня 2007 р. будує Верхній Храм Собору Всіх Святих Землі Волинської в м. Луцьку.
Разом з Марією Олексіївною та Борисом Михай-ловичем Пресняковими працюють висококва-ліфіковані інженери - випускники УІІВГ. Серед них Ярослав Антонович Багінський, Степан Степанович Савченко, Анатолій Семенович Сільвестров, Василь Миколайович Гарбар, який закінчив будівельний факультет університету 10 років тому, порівняно недавно, проте є найкращим інженером зі статичних випробувань паль. Основною метою життя Марії Олексіївни є також творча робота, міцна сім'я, велика материнська радість за щасливу долю своїх дітей та онуків.
Логос Україна          <<    ПРЕСНЯКОВ Борис Михайлович          [ Зміст ]          РЕШЕТНІКОВ Микола Федорович    >>