НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
CАНТАЙ
Василь ВасильовичВипускник гідромеліоративного факультету (1985 р.)

Начальник Виноградівського міжрайонного управління водного господарства
Закарпатської області 
 
   
Народився 11 січня 1959 р. у с. Гетеня Виноградівського району Закарпатської області. Батько, Василь Васильович, та мати, Марія Василівна -пенсіонери.
Трудову діяльність розпочав робітником Хустської пересувної механізованої колони № 240 тресту ''Закарпаттяводбуд''. Але мрія про здобуття вищої освіти не полишала юнака. Отож у 1977 р. вирішив опанувати професію гідротехніка в Українському ордена Дружби народів інституті інженерів водного господарства. Вибір був не випадковим: сільський хлопець виріс поблизу знаменитої річки Тиси; вже тоді переймався питаннями збереження навколишнього середовища. Отож хотів свої зусилля, енергію спрямувати саме на цей важливий напрямок.
З 1978 р. рідним для В. В. Сантая стало Виноградівське міжрайонне управління водного господарства. Працював на різних посадах: технік проектної групи, інженер, старший інженер, начальник виробничо-технічного відділу, начальник відділу пропипаводкових споруд, начальник проектної групи, головний інженер.
У 1985 р. В. В. Сантай успішно закінчив Український інститут інженерів водного госпо-дарства і отримав диплом за спеціальністю ''інженер-гідротехнік''. Цей навчальний заклад відіграв вирішальну роль у трудовій біографії Василя Сантая. Отримані у ньому знання він утілює впродовж життя. На досягнутому не зупиняється - постійно підвищує фаховий рівень.
У 2001 р. В. В. Сантай був призначений на посаду начальника Виноградівського міжрайонного управління водного господарства.
Основні напрями діяльності управління:
- експлуатація меліоративних систем;
- попередження шкідливої дії грунтових вод;
- протипаводковий захист населених пунктів і сільськогосподарських угідь тощо.

На об'єкті: регулювання і берегоукріплення русла р. Тиси в зоні залізничного мостового переходу 73 км в напрямку Львів - Солотвина - держкордон

В. В. Сантай у 1998-2002 рр. обирався депутатом Виноградівської районної ради.
Зв'язок з університетом не переривається. За сприяння Виноградівського міжрайонного управління водного господарства створено Закарпатський навчально-консультаційний центр Національного університету водного господарства та природокористування. Виноградівське міжрайонне управління направляє юнаків та дівчат для навчання у вищеназваний центр; близько десяти осіб навчаються за рахунок коштів управління, яке забезпечує проходження практики та сприяє їхньому працевлаштуванню.
За студентську парту рідної ''альма-матері'' В. В. Сантай сів знову у 2003-2004 роках; отримав другу спеціальність ''гідротехнік-дослідник''.
Нагороджений Почесною грамотою Верховної ради України (2006).
Захоплюється автомобілями, займається спортом.
Одружений. Дружина - Світлана Іванівна, з відзнакою закінчила Національний університет водного господарства і природокористування.
Життєве кредо: ''За словом повинно йти діло'', ''Успіх справи вирішують рішучість, наполегливість, цілеспрямованість, принциповість, професійна грамотність, працьовитість''.
Логос Україна          <<    СТАШУК Василь Андрійович          [ Зміст ]          СТУПАЧЕНКО Юрій Васильович    >>