НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
СТУПАЧЕНКО
Юрій ВасильовичВипускник факультету гідротехнічних споруд (1968 р.)

Директор Інституту ''Кримгіпроводгосп'' 
 
   
Народився 20 березня 1942 р. у м. Самарі (колишній Куйбишев, Росія).
Після закінчення школи прагнення романтика привело юнака до Чорного моря, зокрема до м. Одеси, де він вступив на факультет ГТС Одеського морехідного училища технічного флоту, яке закінчив у 1961 р.
Трудову діяльність розпочав майстром, а згодом виконробом на будівництві портових гідротехнічних споруд у містах Красноводську, Шевченко, що на півострові Мангишлак.
Відчувши потребу поглибити свої професійні знання, у 1963 р. Юрій Васильович вступив на факультет гідротехнічних споруд Українського інституту інженерів водного господарства.
Здобувши вищу освіту, у 1968 р., Ю. В. Ступа-ченко працював інженером інституту ''Кримгіпро-водхоз''. Висококваліфікований, сумлінний фахівець швидко просувався по службі. Згодом він обійняв посаду керівника групи ДІПу робочого проектування об'єктів СКК - І, ІІ і ІІІ черг, головного інженера. А потім і директора інституту.
Очолюваний Юрієм Васильовичем заклад - Кримський державний проектно-вишукувальний інститут з меліорації та водогосподарського будівництва - почав діяти майже століття тому, в 1913 р. Останнім часом він набув значного досвіду проектування об'єктів водопостачання та каналізації, меліорації, будівництва дамб та водосховищ, вітроелектростанцій, малих гідроелектростанцій та інших споруд, водоохоронних зон водних об'єктів, збереження родючості земель, перерозподілу природних опадів.
За проектами інституту збудовано: понад 400 тис. гектарів високотехнологічних зрошувальних систем, понад тисячу насосних станцій для систем водопостачання, зрошення, дренажу та дренажних систем різних конструкцій на площі понад 200 тис. гектарів; понад 5 тис. артезіанських свердловин на воду, понад 400 водосховищ і ставків; захищено від підтоплення 200 населених пунктів.
Спеціалістів інституту часто запрошували проектувати об'єкти водного господарства в країни Північної Африки та Близького Сходу.
Протягом останніх понад півторадесятиліття (з 1990 р.) інститут активно здійснює проектування енергетичних об'єктів на базі поновлених та екологічно чистих джерел енергії (вітро-електростанції, міні-ГЕС та ін.). Тут працюють висококваліфіковані спеціалісти в галузі екології, водопостачання, меліорації, традиційної та нетрадиційної енергетики.
Технічна та комп'ютерна оснащеність інституту дає змогу виконувати проекти, що відповідають міжнародним вимогам.
''Кримгіпроводгосп'' має досвід успішного співробітництва з аналогічними організаціями країн СНД, а також Західної Європи (Європейська комісія, програма TACIS, Датське агентство з охорони навколишнього середовища, фірма Cowin та ін.).
Своїми успіхами колектив інституту насамперед завдячує керівникові - Ю. В. Ступаченку, якого за сумлінну високопрофесійну працю було нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України та Почесною грамотою Держкомводгоспу України.
У вільний від роботи час Юрій Васильович любить рибалити, дивитися футбольні матчі.
Однодумцем, а часто й порадником з низки виробничих питань, для Ю. В. Ступаченка є дружина, Лариса Миколаївна, яка також у тому самому році, що й він, закінчила НУВГП. Подружжя підтримує стосунки й з іншими випускниками університету, які закінчували його разом з ними.Логос Україна          <<    CАНТАЙ Василь Васильович          [ Зміст ]          ТЕРЕЩУК Анатолій Іванович    >>