НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
ТЕРЕЩУК
Анатолій ІвановичВипускник гідромеліоративного факультету (1958)

Доцент кафедри водовідведення (до 1995 р.) 
 
   
Кандидат технічних наук.

Народився 26 травня 1933 р. у с. Бугрин Гощанського району Рівненської області в селянській родині Івана Петровича та Теклі Юхимівни.
Ще навчаючись у середній школі, Анатолій знав, яку спеціальність обрати. Адже багато випускників-односельчан приїжджали додому з Києва, заходили в рідну школу і цікаво й захоплено розповідали про Український інститут інженерів водного господарства, де вони навчались. Анатолій Терещук перейнявся цими розповідями і вирішив, що теж стане студентом цього ВНЗ.
У 1953 р. Анатолій Іванович вступив на гідромеліоративний факультет УІІВГ, який закінчив у 1958 р. Під час навчання брав активну участь у спортивному житті (секція акробатики), в змаганнях за першість інституту. Хоч минуло дуже багато часу, і досі пам'ятає Анатолій Іванович своїх викладачів, про яких залишилися найкращі спога-
ди - Семенова, Сліпченко, Самбора, Цимблера, Марченко та ін.
Здобувши вищу освіту, А. І. Терещук розпочав свою трудову діяльність виконробом, згодом - начальником дільниці. Упродовж 1961-1964 рр. працював начальником Державної водної інспекції Полісся. Молодий, висококваліфікований спеціаліст міг би зробити непогану cлужбову кар'єру. Проте не приваблювала його чиновницька робота. Прагнув сам здобувати знання і щедро ділитися з іншими. Тому й вступив у 1964 р. до аспірантури на кафедру водовідведення Московського інженерно-буді-вельного інституту.
Подальший трудовий шлях А. І. Терещука пов'язаний із рідним навчальним закладом. Він працював в університеті протягом 1967-1995 рр. - асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри водовідведення. У 1970 р. захистив кандидатську дисертацію.
Анатолій Іванович є автором 4 монографій та 52 наукових статей. Крім того, він завжди брав активну участь у громадському житті інституту та міста. Упродовж 1975-1987 рр. був заступником голови Науково-технічної ради при Рівненській облраді. Протягом 1987-1995 рр. - членом Асоціації екологів України.
За довголітню і сумлінну працю на педагогічній та науковій ниві А. І. Терещук нагороджений срібною медаллю ВДНГ СРСР ''За досягнення в народному господарстві'', медаллю ''Ветеран праці''. За авторські свідоцтва на винаходи відзначений медаллю ''Винахідник СРСР''.
Вийшовши у 1995 р. на пенсію, Анатолій Іванович цілком поринув у стихію свого давнього захоплення народним цілительством, а згодом здобув і ступінь доктора народної медицини. Він завжди знався на травах, а коли стало більше вільного часу, став популяризувати, вирощувати і поширювати на території України реліктове дерево гінкго дволопатеве. Навіть видав монографію ''Гінкго-цілитель''. З 2006 р. А. І. Терещук є членом клубу ''Органічне землеробство''.
Отже, хоч Анатолій Іванович вже давно перебуває на заслуженому відпочинку, та сумувати йому не доводиться. До того ж у А. І. Терещука велика родина. Разом з дружиною - теж випускницею Інституту інженерів водного господарства, вони виховали двох доньок, які подарували батькам трьох онуків. Вже мають і правнука.
Життєве кредо Анатолія Івановича просте і водночас по-філософськи глибоке: ''Жити працею у злагоді з Богом, природою і людьми заради майбутнього України, дітей, внуків і правнуків''. А основні риси його вдачі - цілестпрямованість, працелюбність.Логос Україна          <<    СТУПАЧЕНКО Юрій Васильович          [ Зміст ]          ТРОФИМЧУК Олександр Миколайович    >>