НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
ШУТЯК
Іван МихайловичВипускник гідромеліоративного факультету (1970 р.)

Голова правління ВАТ ''Коломийська ПМК-82'' 
 
   
Народився 28 липня 1947 р. у с. Довге Поле Дубнівського району Рівненської області в селянській родині Михайла Михайловича та Юліани Андріївни.
Ще в ранній юності Іван вирішив стати будівельником, зводити гідротехнічні споруди. Тому після закінчення школи вступив на гідро-меліоративний факультет Українського інституту інженерів водного господарства, який закінчив у 1970 р.
Все своє трудове життя Іван Михайлович присвятив праці в одній організації - Коломийській ПМК-82. Починав роботу в ній з посади майстра. І лише через п'ять років І. М. Шутяка перевели на посаду виконроба. І раптом - суттєве підвищення по службі. У жовтні 1975 р. Івана Михайловича призначили головним інженером даного під-приємства. А через два роки І. М. Шутяк очолив ПМК-82.
Під час переходу підприємств України на господарювання в ринкових умовах ця будівельна організація стала називатися ВАТ ''Коломийська ПМК-82''. У грудні 1996 р. працівники відкритого акціонерного товариства обрали І. М. Шутяка головою його правління. Нині ВАТ займається меліорацією перезволожених земель на Прикарпатті, зрошенням земель, будівництвом гідротехнічних споруд, цивільним і промисловим будівництвом.
За час, відколи підприємство очолює досвід-чений, висококваліфікований фахівець І. М. Шутяк, на рахунку в ПМК-82 - безліч вчасно і якісно зведених об'єктів. Зокрема - база для управління експлуатації осушних систем і протиповеневих споруд у містах Тлумачі та Коломиї; житлові 50, 70-квартирні і більше будинки у м. Коломиї; 7500 гектарів осушних і 2990 гектарів зрошувальних систем на Прикарпатті і також 300 гектарів осушення земель в нечорноземній зоні Новгородської області (Росія); чотири десятки кілометрів систем водопостачання з насосними станціями і резервуарами, зокрема водопостачання с. Лазарівни в Житомирській області; десятки кілометрів берегоукріплювальних робіт на річках Івано-Франківської області й укріплення від розмиву частин траси газопроводу в Закарпатській області; багато гідротехнічних споруд і ставків загальною площею 622,5 гектарів; безліч переїздів, мостів і доріг, що успішно експлуатуються.
За високі здобутки у праці трест ''Прикарпаттяводбуд'', Івано-Франківський облводгосп протягом багатьох років нагороджували ВАТ перехідним прапором, грамотами, грошовими преміями. Має нагороди і сам І. М. Шутяк. Так, за багаторічну сумлінну працю у водогосподарсько-меліоративному комплексі України у 2006 р. йому присвоєно звання ''Почесний працівник Держ-водгоспу України''.
Іван Михайлович - людина глибоко духовна. Тому вважає своїм обов'язком допомагати людям. Він постійно займається меценатством. Допомагає в будівництві церков, за що нагороджений грамотою єпархіального управління Коломийсько-Черні-вецької єпархії.
Іван Михайлович вважає, що його життя вдалося. Він любить свою професію і дякує долі за навчання в УІІВГ. З теплотою і вдячністю згадує він своїх викладачів, адже саме їм Іван Михайлович завдячує знаннями, що стали фундаментом для його подальшої професійної кар'єри.
Коли випадає в Івана Михайловича вільний час, якого, на жаль, завжди мало, він присвячує його перебуванню на природі, яку так любить і піклується про неї, а ще вдома щось будує і займається садівництвом.
У Івана Михайловича - чудова родина. Разом з дружиною Валентиною Марківною виховали синів Сергія, Ігоря і Олега. Вже дочекалися невісток Світлани і Юлі, двох онуків Сергійка і Арсенчика і онучечки Іваночки. Сергій і Світлана - випускники Українського національного університету водного господарства та природокористування 1992 р.
У людях Іван Михайлович цінує діловитість і порядність. А за життєве кредо він узяв вислів - ''Поки живу - працюю''.Логос Україна          <<    ШВАЙКОВСЬКИЙ Микола Володимирович          [ Зміст ]          ЯКУШЕВ Анатолій Іванович    >>