НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
ЯКУШЕВ
Анатолій ІвановичВипускник факультету проектування та
будівництва гідромеліоративних систем (1964 р.)

Директор Державного проектно-розвідувального інституту ''Львівдіпроводгосп''
Держводгоспу України 
 
   
Народився 23 жовтня 1941 р. у м. Набережні Челни в сімї військовослужбовця.
Батько - Іван Павлович (1910-2007 р) - заслужений меліоратор України.
Мати - Антоніна Петрівна (1920) - пенсіонерка.
У 1958 р. Анатолій Іванович закінчив Ніжинську середню загальноосвітню школу.
Питання вибору професії перед ним не стояло. Анатолій Якушев заздалегідь вирішив піти шляхом батька. Адже ще з раннього дитинства їздив з ним по об'єктах меліоративного і гідротехнічного будів-ництва Закарпатської та Чернігівської областей. Тож і продовжив сімейну династію гідротехніків-меліораторів.
Після закінчення школи працював русловим ремонтником Остерського управління осушуваль-них систем Чернігівської області. У 1959 р. вступив на факультет проектування та будівництва гідромеліоративних систем (спеціальність - ''Гідро-меліорація'') Українського інституту інженерів водного господарства, який закінчив у 1964 р.
Здобувши вищу освіту, працював майстром будівельно-монтажного управління № 4 ''Крим-каналбуду'' Міністерства меліорації і водного господарства. Проте через деякий час роботу довелося залишити. А. І. Якушева призвали до лав Радянської армії.
Після демобілізації Анатолій Іванович повер-нувся на Чернігівщину і почав працювати у Чернігівській експедиції інституту ''Укрдіпро-водгосп'' інженером вишукувального загону. Згодом його призначили начальником вишукувального загону, потім - керівником проектної групи Чернігівського філіалу ''Укрдіпроводгоспу''. У 1972 р. Анатолія Івановича призначили головним інженером проекту, а в 1975 р. - начальником відділу осушення - заступником головного інженера Чернігівського філіалу. В цій установі А. І. Якушев пропрацював понад 10 років.
Переломним у службовій кар'єрі і житті А. І. Якушева став вересень 1978 р. Саме тоді йому запропонували стати головним інженером Державного проектно-розвідувального інституту ''Львівдіпроводгосп'' Держводгоспу України.
У вересні 1991 р. колектив інституту обрав Анатолія Івановича директором. Того самрго року А. І. Якушев захистив кандидатську дисертацію та здобув звання кандидата технічних наук. Майже три десятиліття він очолює інститут ''Львівдіпро-водгосп'', до складу якого належить центральне виробництво у Львові та Чернівецький філіал. Зона діяльності інституту - Західний регіон України.
А. І. Якушев є не лише вмілим керівником інституту, який відрізняється високою вимогливістю до себе та підлеглих, професійністю, порядністю та принциповістю, а й активно працює як учений. Він - автор низки винаходів та статей.
Починаючи із 1982 р., неодноразово виконував обов'язки Голови державної екзаменаційної комісії з випуску спеціалістів для роботи у водогосподарській галузі.
Хоча минуло чимало часу, відколи А. І. Якушев закінчив університет, проте з рідним закладом пыдтримав зв'язки і нині. Він бере участь у ''Дні кар'єри'', що проводять в університеті. Здійснює добір кадрів із випускників університету і надає їм роботу в інституті. Тісно співпрацює із кафедрою гідротехнічних споруд.
За сумлінну багатолітню діяльність у водогоспо-дарській галузі, високий професіоналізм Анатолій Іванович нагороджений медаллю ''Ветеран праці'', Почесною грамотою Кабінету Міністрів України з врученням пам'ятного знака (2001), Почесною грамотою Закарпатської обласної ради (2006), відзнакою ''Почесний працівник Держводгоспу'' (2006).Логос Україна          <<    ШУТЯК Іван Михайлович          [ Зміст ]          ЯРОЩУК Микола Якович    >>