НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
САПСАЙ
Григорій ІвановичПроректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних та регіональних зв’язків 
 
   
Кандидат технічних наук, член-кореспондент Академії інженерних наук України, член-кореспондент Академії будівництва України, заслужений працівник народної освіти України, член Географічного товариства України, професор кафедри гідромеліорацій.

Народився 15 січня 1949 р. у м. Ічня Чернігівської області в родині Івана Сергійовича та Лідії Василівни.
Зі шкільної лави Григорій захоплювався точними і природничими науками. Тому вирішив обрати професію, що поєднувала б їх. У 1964 р. вступив до Прилуцького технікуму гідромеліорації та електрифікації сільського господарства, який закінчив у 1968 р. У цьому самому році вступив на гідромеліоративний факультет Українського інституту інженерів водного господарства, який закінчив з відзнакою у 1973 р., здобувши фах інженера-гідротехніка.
Ставши дипломованим спеціалістом, Г. І. Сапсай не залишив стіни Альма-матер, а почав працювати молодшим науковим співробітником науково-дослідного сектору університету.
Ця посада вимагала нових теоретичних знань, тому Григорій Іванович вступив до аспірантури при кафедрі сільськогосподарських гідротехнічних меліорацій УІІВГ, яку закінчив у 1976 р.
З того часу він працюває на цій кафедрі асистентом, старшим викладачем, доцентом, професора. У 1987 р. Г. І. Сапсай захистив кандидатську дисертацію ''Дія дренажу та розрахунок його параметрів у дерново-підзолистих глеєвих грунтах Західного Полісся України''.
У 1994 р. Григорія Івановича призначили заступником декана заочного відділення гідромеліо-ративного факультету. Упродовж 1995-1999 рр. він обіймав посаду проректора з економіки Української державної академії водного господарства.
Протягом 2000-2003 рр. - заступник директора з наукової роботи і регіональних зв’язків Інституту водного господарства Українського державного університету водного господарства та природо-користування (УДУВГП).
Упродовж 2003-2005 рр. Г. І. Сапсай - директор Центру міжнародних і регіональних зв’язків УДУВГП.
З грудня 2005 р. Григорія Івановича призначили проректорм з науково-педагогічної роботи, між-народних та регіональних зв’язків Національного університету водного господарства та природо-користування.
Він також активно працює і як науковець. Є автором понад 110 наукових і науково-методичних праць, присвячених питанням меліорації грунтів гумідної зони. Наукові розробки Г. І. Сапсая увійшли до кількох рекомендацій і нормативних документів та реалізовані у понад 100 проектах гідро-меліоративних систем, що збудовані та успішно експлуатуються (зокрема, і на Рівненщині). У 1996 р. Григорія Івановича обрано членом-кореспондентом Академії інжненерних наук України, у 1998 р. - членом-кореспондентом Академії будівництва України. Він - учасник чотирьох виставок досягнень народного господарства. Відмінник освіти України, Почесний працівник Держводгоспу України. Нагороджений знаком Міністрества освіти і науки України ''Петро Могила''.
У вільний від роботи час Григорій Іванович охоче відвідує театр, футбольні матчі. А ще він збирає і знається на поштових марках.
Разом із дружиною Мирославою Леопольдівною, головним бухгалтером інституту ''Рівнедіпро-водгосп'', вони виростили доньку Ганну - випускницю факультету проектування та будів-ництва гідромеліоративних систем Українського інституту інженерів водного господарства.


Логос Україна         <<   Ковальов Сергій Володимирович         [ Зміст ]         Гіроль Микола Миколайович    >>