Винаходи та інновації. Винахідники України
  Космачі Костянтин Стефанович і Стефан Костянтинович

  Космач
Костянтин
Стефанович
Космач
Стефан
Костянтинович
 
 
 
  Костянтин Стефанович не завжди розробляв електрокотли. У шістдесяті він, син розстріляного напередодні війни «шпигуна» — поляка з Тульчина, став диригентом і солістом військового хору на Півночі Росії. Фахівці вважали його тенор унікальним за діапазоном і глибиною. Але доля Костянтина Космача склалася інакше. Він «писав» своє життя як авантюрний роман, інколи навіть із кримінальними розділами, адже відведений правилами простір раз у раз виявлявся затісним для його талантів.
   Син Костянтина Космача Стефан спершу також став на мистецький шлях. Здобувши освіту в Київському державному інституті театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого, він працював у столичному Театрі російської драми ім. Лесі Українки. А тепер разом із батьком влаштовує «прем’єри» в лабораторії.
   Всесвіт і все в ньому влаштоване за задумом Творця. Людина ж не наділена здатністю створювати. Не багатьом із нас дано лише побачити те, що вже є, та й самі ідеї не є продуктом інтелекту. Ідеї як такі приходять іззовні у підготовлений до сприйняття мозок — кому яка... На нашу думку, це називають талантом.
   Чи правильна така позиція чи ні — питання дискусійне. У кожному разі, родина Космачів обстоює саме таку позицію.
   Науково-виробнича лабораторія з енергоощадних технологій Костянтина і Стефана Космачів заснована у 2005 р. Без будь-якої фінансової підтримки з боку чиновників, на «голому» ентузіазмі, вони напрацювали сім унікальних проектів, що не мають аналогів у світі. Також мають два, вже реалізовані й не менш унікальні, проекти з пакетом необхідних документів на право виробництва, а також патенти на винаходи. Йдеться про водонагрівач для проточної води й електрокотел для опалення приміщень. Унікальність виробів полягає в особливостях їх конструкції, що дає змогу суттєво економити електроенергію. Два роки поспіль винахідники виходили у фінал і посідали призові місця на Всеукраїнському конкурсі «Ярмарок ідей», організованому альянсом «Нова енергія України». Космачі демонстрували свою продукцію на Міжнародній виставці «Аква-Терм 2009» і мали найвищий рейтинг відвідуваності виставкових площ порівняно з їхніми конкурентами.

  Електрокотел
   Перш ніж викласти суть кількох ноу-хау, варто зауважити, що всі виробники електрокотлів без винятку використовують однакову конструкцію нагрівального бака, в який вмонтовані один або кілька ТЕНів. Висота ємності залежить від довжини ТЕНів — у середньому 30 см. Для того, щоб встигнути нагріти теплоносій за такий короткий шлях, доводиться витрачати велику кількість енергії. В лабораторії Космачів використали лабіринт, подовживши шлях теплоносія уздовж нагрівальних елементів до 2,5 метрів. Вода в електрокотлі обертається по колах, великому й малому, змішуючись у потрібній точці й підтримуючи високу температуру в батареях без додаткових кіловат-годин.
   Таке просте й оригінальне вирішення дозволило знизити витрати електроенергії на 1 м2 (3 м3) зі 100 Ват, як в інших виробників, до 36 Ват. У цій конструкції також використані структуризація й активація теплоносія за допомогою магнітів. Окрім того, в особливий спосіб використовується стандартний терморегулятор.
   Від максимально заявленої потужності економиться дві третини. І лише одну третину реєструє лічильник. Шестикіловатний котел, наприклад, забезпечує теплом приміщення до 100 м2, тоді як для інших межа — 60 м2 за тієї ж потужності. Але вони завдяки електроніці економлять 30 %, а винахід Космачів — 60 %. До того ж тульчинський котел багатоваріантний у своїх можливостях: може застосовуватися на старій системі, водяній, на євросистемі з теплою підлогою і у приміщеннях, де надзвичайно високі стелі.
   Слід зазначити, що такий електрокотел — не ідея, а реалізований проект. Костянтин Стефанович, Стефан Костянтинович Космачі мають патент, сертифікат, технічну документацію на свій винахід. Ними виготовлено і встановлено декілька сотень електрокотлів у всіх регіонах України. Приватні споживачі, які перезимували в квартирах із розробленим у лабораторії Космачів пристроєм, теж вельми задоволені, адже користувач сплачує не більше 10 коп. на добу за 1 м2 (3 м3) опалювальної площі, виходячи з тарифу 25 коп. за 1 кВт електроенергії.
   Важлива перевага цього електрокотла — компактність і зручність у використанні. Корпус установки може бути металевий або дерев’яний, відтак він може стати органічною частиною інтер’єру приміщення, не займаючи багато місця.

  Основні технічні характеристики ЕПО
 

Габаритні розміри, мм:
550х350х250
Маса, не більше, кг: 22
  Параметри і характеристика   ЕПО 4,8   ЕПО 6,0
  Напруга живлення, В   220   220
  Частота струму мережі, Гц   50   50
  Споживча потужність, кВт, не більше:    
  Повна   4,8   6
  1 ступінь   3,6   4,5
  2 ступінь (резерв)   1,2   1,5
  Тип нагрівача   тен   тен
  ККД, не менше, %   98   98
  Максимальна температура теплоносія, не більше, 0С   70   70
  Максимальна площа опалення,
   Дані підтверджуються за правильно
   проведеної системи опалення.
   Не використовувати за відсутності у мережі менше 220 В
  70–80 м2 210–240 м3   90–100 м2 270–300 м3
  Максимальний тиск у системі опалення, мПа   0,1   0,1
  Ємність бака, не більше   2,5   2,5
  Діаметр приєднувальних патрубків, дюйм   G 1/2   G 1/2
  Площа перерізу мідних дротів кабеля живлення, не менше, мм   3х2,5   3х4


Нагрівальний модуль у зібраному вигляді (40 см у діаметрі, 100 см у висоту)
  Водонагрівач для проточної води «Скіф»
   Це насадка на кран діаметром 80 мм і висотою 40 мм.
   Незважаючи на малі габарити, прилад не поступається продуктивністю дорогим імпортним водонагрівачам, витрачаючи при цьому всього 2,8 кВт на годину. Він нагріває 2,5 літри води з 15 до 50 0С за хвилину.
   «Скіф» не потребує залучення фахівців для його установки.

   Нагрівальний модуль
   Будь-яка рухома рідина наділена здатністю утворювати навколо себе енергію, так зване торсіонне поле. Складність у тому, щоб змусити це поле і поле, що оточує земну кулю, «відгукнутися» одне одному. Костянтинові Космачу вдалося знайти зв’язок. Щоправда, лише для двох труб діаметром 25 і 32 мм. Труби закручені у спіралі, між ними насос, який рухає воду по замкненому колу. Вода рухається, народжує торсіонне поле, його частота хай злегка, але збігається із частотою поля навколо планети, приблизно 8 Гц. У результаті отримується резонанс, своєрідний трансформатор, що додає додаткову енергію, окрім тієї, що витрачається на перекачування теплоносія, який нагрівається до значної температури. Площа тепловіддачі цього модуля 3 м2, що дозволяє обігріти площу 30 м2 (90 м3).
   Представлений на фото дизайн не є принциповим. Може бути будь-яка інша форма, й не обов’язково з лози. По суті, «модуль» — це радіатор, зібраний в одну конструкцію. Її роль виконує згорнута у спіраль трубка; насос, що прокачує по замкнутому циклу рідину, яка утворить позитивне торсіонне поле, магнітний поляризатор і резонатор.
   Завдяки оригінальним конструктивним рішенням витрата електроенергії становить менше ніж 0,1 кВт на годину. Пристрій підключається до електромережі змінного струму 220 В.
   Моніторинг ринку електрообігрівальних пристроїв переконливо підтверджує, що пропонований продукт економніший та ефективніший від будь-якої електрообігрівальної системи (як-ось електрокотли, електрокаміни, конвектори, кондиціонери тощо). Крім того, немає потреби користуватися послугами фахівців

Водонагрівач «Скіф»
для його підключення, робити спеціальне електророзведення, не потрібний також дозвіл на експлуатацію, адже його підключення не складніше, ніж підключення праски.
   Крім проектів у галузі опалення і гарячого водопостачання, про що йшлося вище, лабораторія Костянтина і Стефана Космачів має низку проектів, що стосуються виробництва спиртів, цукру. Вони також розробили процес випічки хліба, під час якого оминається процес мелення зерна, та запропонували автономну заправку електромобіля (пристрій розташований у самому автомобілі). Для реалізації цих проектів необхідна фінансова підтримка держави. Костянтин Стефанович та його син Стефан також прагнуть налагодити тісну співпрацю із зацікавленими в їхніх винаходах підприємствами, шукають партнерів.

 
Вул. Островського, 2, м. Тульчин, Вінницька область, 23600.
Тел.: 0 (67) 197-32-06 — Костянтин Стефанович, 0 (96) 466-19-22 — Стефан Костянтинович
     Назад   ]   Зміст   [   Вперед