Винаходи та інновації. Винахідники України
  Приватне підприємство «Потенціал-4»


Колектив ПП «Потенціал-4»
 
 

  Генеральний директор, засновник приватного підприємства (ПП) «Потенціал-4» Олена Михайлівна Коцар, к. т. н., дійсний член МАНЕБ (Росія) та Європейської академії природничих наук (Німеччина), нагороджена медаллю «Патріот України», лауреат звання «Топ-менеджер України», автор понад 120 наукових робіт, 18 авторських свідоцтв на винаходи та патенти. Закінчила Український інститут інженерів водного господарства у Рівному, понад 40 років розробляє та впроваджує високоефективні технології очищення різних категорій забруднених вод із їх повторним та послідовним використанням, обробкою й утилізацією осадів. У 1976 р. стала співзасновником науково-інженерного центру «Потенціал» у Рівному, в 1990 р. — співзасновником науково-інженерного центру «Потенціал-4» у Києві, з 1999 р. очолює засноване нею ПП «Потенціал-4» (м. Київ), яке працює в галузі водоспоживання та водовідведення згідно з ліцензією на виконання проектних, будівельно-монтажних, пуско-налагоджувальних та інжинірингових робіт.
  
   Основна концепція науково-практичної діяльності ПП «Потенціал-4» — це попередження негативного впливу забруднених зворотних вод на водойми шляхом кондиціювання (забезпечення відповідності якості оброблених забруднених вод вимогам споживача) і лише за відсутності можливості повторного та послідовного використання кондиційованих зворотних вод — шляхом глибокої очистки зворотних вод до якості, що задовольняє умови скидання екологічно безпечних зворотних вод до водоймищ — безпосередньо або через потік ґрунтових вод.
   Дослідженнями, виконаними Оленою Коцар зі співавторами, визначена висока ефективність штучно створеного біоценозу із адаптованих мікроорганізмів-деструкторів, прикріплених на інертному субстраті, та вищих водяних рослин, висаджених в інженерну споруду з інертним субстратом, де як харчовий розчин у створених автором інженерно-біологічних спорудах гідропоніки використовують зворотні води, що підлягають кондиціонуванню. О. Коцар зі співавторами отримала патент на бактеріальний біопрепарат «Трофойл», призначений для використання у спорудах очищення зворотних вод від нафтопродуктів, та 8 авторських свідоцтв на інженерно-біологічні споруди.
   Результати наукових досліджень та конструкторських розробок визначили головні напряки діяльності ПП «Потенціал-4» у галузі кондиціонування зворотних вод та осадів:
   – запровадження споруд нового типу — каналізаційних насосних станцій із вбудованим блоком очищення (КНС із ВБО) забруднених вод, що узгоджені для використання на неканалізованих територіях із санітарно-захисною зоною 15–20 метрів при потужності до 5000 м3/добу;
   – кондиціонування зворотних вод для повторного використання в системах зворотного водопостачання (охолодження, миття сировини, технологічних процесах гальванічного виробництва, інших процесах), системах послідовного водопостачання (наприклад, повернення в голову процесу води, використаної в чистіших процесах — на миття сировини або підготовку поверхні деталей для наступної обробки та в інших технологіях), використання кондиційованих за окремими показниками зворотних вод для зрошення, удобрювальних поливів, миття проїздів, миття техніки, в туалетах з системами закритого змиву та інших процесах у системах технічного водопостачання;
  

Інженерно-біологічна споруда доочистки зворотних вод виробництва солоду
– кондиціювання осаду для його утилізації (механічне зневоднення, біотехнології прискореного компостування з утворенням компосту, наближеного до біогумусу, отримання осаду, придатного як вторинна сировина для виробництва матеріалів та виробів будіндустрії, виробництва фарб та мастик, в інших процесах отримання продукції);
   – використання біотехнологій високоефективного очищення забруднених дощових вод без будь-якого використання енергоресурсів;
   – запровадження біотехнологій доочищення та водовідведення зворотних вод об’єктів на неканалізованих територіях до водоймищ безпосередньо або опосередковано — через потік ґрунтових вод — за сприятливих гідрогеологічних умов.
   Розроблені в ПП «Потенціал-4» в 1999– 2009 рр. водоочисні технології та споруди для кондиціювання зворотних вод та осадів запроваджено на ЗАТ «Оболонь» (виробничі стічні води виробництва солоду — з повторним використанням та утилізацією осаду), ВАТ «Літинський молокозавод» (виробничі та господарсько-побутові стічні води — на скидання в водоймище та утилізацію осаду), ТОВ «АІС» у м. Сімферополь, ТОВ «Вольво» (виробничі води від миття машин, забруднені дощові води — з повторним використанням та утилізацією осаду), ТОВ «Епіцентр К» у Харкові, Хмельницькому, Рівному, Києві, Дніпропетровську (забруднені дощові води — на скидання в водоймище, з утилізацію осаду), термінал ЗАТ «Конті», термінал ТОВ «Комодор» (господарсько-побутові та дощові води — на скидання в потік ґрунтових вод, з утилізацією осаду), ЗАТ «АПК-ІНІЕСТ» (виробничі стічні води від вирощування свиней, господарсько-побутові та дощові води — з повторним використанням у сільському господарстві для удобрювання ґрунтів та утилізацією осаду), СК «Таврія» (господарсько-побутові стічні води — на скидання в потік ґрунтових вод з утилізацією осаду) та на багатьох інших об’єктах.
 
Вул. Оболонська набережна, 7, корп. 4, оф. 2, м. Київ, 04210. Тел.: 0 (44) 581-60-87, 223-72-60, факс: 0 (44) 581-60-88.
E-mail: potent@i.kiev.ua; potent@ua.fm. Web-сайт: http://potential4-privat.com.ua
     Назад   ]   Зміст   [   Вперед