Винаходи та інновації. Винахідники України
  ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Гідравліка Вінниця-Сервіс»
 

  ТОВ «НВП «Гідравліка Вінниця-Сервіс» (створене навесні 2007 р.) спеціалізується на розробці й виробництві установок для утилізації відходів. Його продукція користується попитом багатьох підприємств, заводів і фірм переважно машинобудівної галузі майже в усіх регіонах України.
   «Гідравліка Вінниця-Сервіс» надає послуги з виробництва, установки, сервісного обслуговування і ремонту установок для утилізації медичних та інших побутових відходів і установок для спалювання промислових відходів. Серед розробок підприємства можна назвати також установку для плазменно-вакуумного розпилення вольфрамових стрижнів (спроектовано на замовлення Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України).
   Уся продукція, яку ТОВ «НВП «Гідравліка Вінниця-Сервіс» постачає клієнтам, проходить стендові дослідження на діагностичному устаткуванні, спроектованому й виготовленому співробітниками підприємства, і має гарантійний термін використання.
   Одним із основних проектів ТОВ «НВП «Гідравліка Вінниця-Сервіс» є установка для утилізації медичних та інших побутових відходів, призначена для спалювання медичних та інших побутових органічних відходів.
   Головні користувачі установки — медичні, сільськогосподарські й торговельні підприємства, підприємства сфери обслуговування, банківські установи, ринки тощо.
  

Установка для утилізації медичних та інших побутових відходів.
1 – піч спалювання; 2 – вузол основного очищення; 3 – вузол доочищення; 4 – димохід; 5 – димосмок; 6 – вентилятор; 7 – завантажувальні двері;
8 – двері для золи; 9 – піддувало; 10 – оглядові двері; 11 – колосник;
12 – дефлектор — акумулятор тепла; 13 – пальники; 14 – охолоджувач;
15 – камера спалювання; 16 – камера допалювання; 17 – камера охолодження; 18 – термосенсор; 19 – основний повітровід; 20 – повітроводи;
21 – система подачі газу; 22 – електроустаткування.
Піч спалювання — це металева конструкція коробкоподібної форми, що спирається на бетонний фундамент. Корпус печі розділений на три частини: камера згоряння, камера остаточного допалювання й камера охолодження. Всередині він викладений вогнетривкими матеріалами. У камері допалювання встановлений дефлектор — конструкція плит, виготовлених із жароміцного чавуну, які акумулюють теплову енергію й у такий спосіб підтримують необхідну температуру для повного спалювання продуктів згоряння й економії витрати газу. На стінках корпусу печі встановлені основні пальники на камеру спалювання й пальники камери допалювання. Вентилятор із трубопроводами подачі повітря до пальників. Завантажувальні двері, оглядові двері та двері для вивантаження золи — це зварені конструкції.
   Пристрій очищення продуктів згоряння складається із головного повітроводу, вузла основного очищення, повітроводів і вузла доочищення. Головний повітровод призначений для розподілу потоку газів на циклони. Вузол основного очищення складається із шести змонтованих паралельно циклонів, розширювального бака й приймального бункера. Вузол доочищення складається із двох змонтованих паралельно циклонів, розширювального бака й приймального бункера. Продукти згоряння, проходячи циклони, випадають у вигляді сажі у приймальному бункері. Мірою наповнення сажа видаляється вручну. Система повітроводів складається із труб. Очищені продукти згоряння надходять за допомогою димосмока до димоходу.
   Система подачі газу складається із побутового газового балона ємністю 50 л, редукційного клапана, що знижує тиск до 1,5 кг/см2, двох електромагнітних клапанів, чотирьох інжекторних пальників із кульовими кранами, з’єднаними попарно; газова магістраль виконана зі стандартних шлангів.
  

Установка для спалювання промислових відходів
Система подачі повітря до пальників складається із вентилятора й гофрованих термостійких рукавів. Газ надходить по магістралі від балонів зрідженого газу до інжекторних пальників, де змішується із повітрям. Для запалювання змішаного з повітрям газу слугує електрод запалювання, вмонтований у корпус пальника, а повітря у зону горіння забезпечує вентилятор.
   Ще один важливий винахід ТОВ «НВП «Гідравліка Вінниця-Сервіс» — установка для спалювання промислових відходів. Вона працює в автоматичному режимі й забезпечує вміст шкідливих компонентів у газових викидах у межах ГДК. Розрахунки підтверджують економічну доцільність використання установки.
   Робота установки здійснюється за такою схемою: у завантажувальне вікно 18 через стрічковий транспортер 26 подають відходи і запалюють інжекторний пальник 7; після досягнення заданої температури у камері 1 запалюється інжекторний пальник 8 у камері 2; до камер 1 і 2 нагнітальний вентилятор 9 подає потік повітря, яке надходить із повітрозабірного люка 10 камери 3; утворений розігрітий газовий потік спрямовується із камери 1 до камери 2 і проходить плитами дефлектора-каталізатора 20, який розжарений спрямованим під кутом полум’ям інжекторного пальника 8; на пластинах дефлектора-каталізатора 20 горючі гази й незгорілі частинки догоряють, цьому сприяє додатковий потік повітря, що надходить від нагнітального вентилятора 9; газовий потік із камери 3 надходить трубопроводом 17 у систему циклонів 5, а потім у котел для нагрівання води 27; із системи циклонів 5 і котла для нагрівання води 27 димосмоком 15 по трубопроводах 16 газовий потік подається до димохідної труби 6; автоматичний контроль температури в камерах 1 і 2 забезпечують термопари 22 і 23, а візуальний — оглядові вікна 24 і 25.
 
Вул. Стеценка, 75-а, м. Вінниця, 21032. Тел./факс: 0 (432) 53-71-36, 55-41-80, 55-44-27,
моб.: 0 (67) 443-00-96. E-mail: odon@svitonline.com
     Назад   ]   Зміст   [   Вперед