Винаходи та інновації. Винахідники України
  Публічне акціонерне товариство «Елміз»

 
Шумило
Микола Михайлович


Голова правління
АТ «Елміз»

nazva — доктор
Має

Світильник «Луч-Р-03»
Гірничий прохідницький комбайн
Антени системи «Курс» на космічному
апараті

Джерела живлення з іскробезпечним
виходом
АТ «Елміз» засноване у 1996 р. внаслідок реструктуризації ВО «Київський радіозавод» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України. Підприємство розташоване у промисловому районі Києва — Дарниці, спеціалізується на виробництві складної електронної техніки, систем управління та засобів автоматики на базі цифрових технологій.
До реструктуризації АТ «Елміз» було складальним виробництвом у складі ВО «Київський радіозавод», яке виконувало монтажні, складальні, регулювальні роботи, а також кліматичні та механічні випробування вузлів, блоків і приладів бортових та наземних систем управління ракетних комплексів, космічних апаратів і станцій, радіотехнічних систем, апаратури шахтної автоматики, зв’язку тощо.
Зараз підприємство забезпечено всіма видами сучасних технологій для монтажу, складання, автономним та комплексним випробуванням різноманітної радіоелектронної техніки. Виробничі дільниці цехів мають зони з параметрами, що регулюються відповідно до температури, вологості та запиленості. Це дозволяє виготовляти мікроелектронні вироби на основі тонкоплівкової та товстоплівкової технології з використанням безкорпусної елементної бази.
У виробничих лабораторіях із функціонування, регулювання і контролю апаратури на всіх етапах її виготовлення наявна широка гама вимірювальних приладів, комплексів із контролю електропараметрів на базі ЕОМ, стендів для механічних та кліматичних випробувань тощо.
Інженерно-технічний та робітничий персонал мають великий досвід щодо розробки та виготовлення складної наукоємної продукції, зокрема бортових ЕОМ, НВЧ-приладів, виробів точної механіки.
Одним із напрямів діяльності підприємства є виготовлення унікального радіотехнічного комплексу стикування космічних пілотованих і безпілотних кораблів — «Курс».
Виріб «Курс» — це радіотехнічний комплекс, призначений для дальнього виявлення, зближення і стикування пілотованих і безпілотних космічних кораблів «Союз» і «Прогрес». Він дозволяє в автоматичному режимі проводити стикування цих кораблів із Міжнародною космічною станцією (МКС).
Ще одним важливим напрямом діяльності є виробництво апаратури для гірничих прохідницьких комбайнів, установок освітлення гірничих машин і очисного забою. Є великий вибір головних світильників в особливо вибухобезпечному виконанні для освітлення робочого місця гірника у вугільних шахтах, а саме: «ЛУЧ-Р-03», «Люкс-Е», «Світлячок-Р», а також зарядних пристроїв для них.
Сьогодні підприємство здійснює:
– впровадження проекту створення на території України поля диференційних поправок для забезпечення точного позиціювання;
– розробку та виготовлення навігаційних приладів для точного позиціювання.
До складу підприємства входить серійне конструкторсько-технологічне бюро, служби технічного контролю та інженерного супроводження виробництва.
Перевагою апаратури, яку виробляє АТ «Елміз», є висока якість і надійність, малі габарити та витрати електроенергії за рахунок:
– використання автоматизованих засобів монтажу та укладання радіоелектронних компонентів на друковані плати та мікрозбірки, зокрема ліній SMD (поверхневого) монтажу;
– використання сучасної малогабаритної елементної бази;
– проведення комплексу технологічних випробувань та використання діагностичної апаратури, які унеможливлюють встановлення в апаратуру ненадійних компонентів;
– захист апаратури від впливу вологи та електричних розрядів;
– високого рівня знань інженерно-технічного та робітничого персоналу.
Найбільш вагомими виробничо-технічними партнерами АТ «Елміз» є відкриті акціонерні товариства «Науково-виробничий комплекс «КУРС» і «Київський радіозавод» (у минулому відповідно Конструкторське бюро і механічне виробництво ВО «Київський радіозавод»). Усі три підприємства розташовані на одному виробничому майданчику.
Головними партнерами АТ «Елміз» є такі підприємства:
– ВАТ «РКК «Енергія» ім. С. П. Корольова» (м. Корольов, Московська обл., Росія);
– ВАТ «Науково-дослідний інститут точних приладів» (Москва, Росія);
– Макіївський державний науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості (м. Макіївка, Донецька обл.);
– ВАТ «Автоматгормаш ім. В. А. Антипова» (Донецьк);
– Донецький державний науково-дослідний, проектно-конструкторський і експериментальний інститут комплексної механізації шахт «Дондіпровуглемаш» (Донецьк).
Вул. Бориспільська, 9, м. Київ, 02660. Тел./факс: 0 (44) 566-72-76.
Web-сайт: www.elmiz.com
ТОВ «Науково-інноваційне підприємство «ДІЯ», ТОВ фірма «Эргос»   ]   зміст   [   Українсько-американська компанія «ТОВ «Космач-США»