ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»Перед Вами книга, ініціаторами якої стали випускники Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського (нині — Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого») — флагмана юридичної науки в Україні, відомого далеко за її межами.
У виданні розповідається про особистостей, які в різний час закінчували цей престижний навчальний заклад, чесно дбали і дбають про авторитет свого вишу, успішно використовують отримані знання в практичній роботі.
Готувати цю книгу, відбирати кандидатури тих, чиї імена мають потрапити на її сторінки, було досить непросто.
Університет створений понад 200 років тому, і за цей час тут здобули юридичну освіту десятки тисяч людей, які пов’язали свій життєвий шлях з юриспруденцією. Серед них багато відомих професіоналів своєї справи, що працювали й працюють у судових органах, органах прокуратури, слідчому апараті та адвокатурі, інших сферах суспільного життя, опосередковано й прямо пов’язаних з юридичною роботою.
Чимало випускників нашого Університету присвятили себе науковій діяльності. Є серед них і відомі політики, видатні вчені-юристи, лауреати державних та відомчих нагород, заслужені юристи України. Випускника харківського юридичного вишу слід поважати насамперед за високий рівень професійної підготовки, який забезпечували професура, знані науковці, весь науково-педагогічний склад працівників навчального закладу.
Можна критикувати редакційну колегію за зміст цієї книги і насамперед за далеко-далеко не повний перелік особистостей, про яких мали б розповідати на сторінках цього видання, адже золотий фонд фахівців права — випускників Харківського юридичного вишу — налічує тисячі гідних імен. Поки що ми висвітлили долі лише окремих юристів, але сподіваємося на продовження циклу видання таких книг.
Слід сказати слова вдячності керівництву та працівникам ТОВ «Видавничий центр «Логос Україна», особисто керівнику проекту Руслані Миколаївні Яконюк за саму ідею цього видання та проведену велику кропітку організаційну роботу з підготовки необхідних матеріалів до книги.
Бажано, щоб і керівники нашої альма-матер зацікавилися висвітленням особистостей своїх випускників — як результатом власної наукової та педагогічної діяльності. Настав час активізувати роботу громадського об’єднання — асоціації випускників Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», адже вона могла бути причетною до цієї благородної справи. Ми маємо право пишатися українськими юристами, які роблять вагомий внесок у процес розбудови України як правової демократичної держави.

Голова редакційної колегії, Голова Верховного
Суду України (1994–2002) у відставці
Віталій Бойко
Логос Україна      << Вступне слово Василя Тація       [ Зміст ]      Вступне слово Віктора Кононенка >>