ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

ВЕДЕНЯПІН
Олександр Андрійович

суддЯ вищого адмІнІстративного суду украЇни
Випускник 1994 р.

Почесний працівник господарського суду України. Суддя першого кваліфікаційного класу

 

Народився 23 березня 1968 р. у м. Дрездені (Німецька Демократична Республіка) в родині військовослужбовця. Батько, Андрій Андрійович, — інженер. Мати, Ярослава Семенівна, — педагог.
Після закінчення середньої школи Олександр Андрійович розпочав свою трудову діяльність у грудні 1987 р. на посаді секретаря судових засідань. Ця обставина значною мірою вплинула на вибір О. А. Веденяпіним майбутнього фаху. Спостерігаючи за роботою суддів, Олександр Андрійович захоплювався людьми цієї нелегкої, але дуже потрібної професії, й твердо вирішив, що й сам неодмінно стане вершителем правосуддя.
Відразу по закінченні Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, у вересні 1994 р., О. А. Веденяпін почав працювати суддею Богунського районного суду м. Житомира. Цю посаду він обіймав понад чотири роки.
У листопаді 1998 р. постановою Верховної Ради України Олександра Андрійовича обрали безстроково суддею Арбітражного (господарського) суду Житомирської області. На цій посаді О. А. Веденяпін кваліфіковано й сумлінно підходив до розгляду справ, виважено й справедливо приймав рішення, дотримуючись чинного законодавства. Тому вже через чотири роки постановою Верховної Ради України його обрано безстроково суддею Житомирського апеляційного господарського суду.


Випуск групи 31 факультету № 4, 1994 р.
У грудні 2003 р. указом Президента України Олександра Андрійовича призначено на посаду першого заступника голови Житомирського апеляційного господарського суду.
Постановою Верховної Ради України від 23 грудня 2010 р. О. Веденяпіна обрано на посаду судді Вищого адміністративного суду України.
За час роботи в системі господарських судів України О. А. Веденяпін був відзначений низкою нагород. Так у грудні 2003 р. за особисті заслуги в здійсненні правосуддя, запровадженні законності в державі Олександр Андрійович був нагороджений Почесною грамотою Вищого Господарського Суду України та Ради суддів господарських судів України із врученням пам’ятного знака. У травні 2005 р. О. А. Веденяпіна нагородили знаком «Почесний працівник господарського суду України». Того ж року за вагомий внесок у зміцнення судової влади Олександр Андрійович був нагороджений почесною відзнакою Вищої ради юстиції України.
У грудні 2006 р. О. А. Веденяпін нагороджений Почесною грамотою Верховного Суду України та Ради суддів України.
Через рік за сумлінну, самовіддану працю, досягнуті успіхи у професійній діяльності та з нагоди Дня працівників суду Олександра Андрійовича нагородили Почесною грамотою Вищого господарського Суду України та Ради суддів господарських суддів України. У вересні 2009 р. рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України йому присвоєно перший кваліфікаційний клас судді.
Незважаючи на велику завантаженість на роботі, Олександр Веденяпін все ж знаходить час для своїх захоплень. Їх у нього кілька, і захоплення ці різнобічні: Олександр Андрійович любить займатися спортом, слухати як сучасну, так і класичну музику, читати художню та науково-популярну літературу, а також бути разом із сім’єю — дружиною і донькою Катериною.
Життєве кредо О. А. Веденяпіна: «Наполегливість і цілеспрямованість». І для нього це не просто красиві слова. Олександр Андрійович по-іншому не уявляє своєї професійної діяльності та життєвої дороги.

 Логос Україна      << ВЕГЕРА Володимир Михайлович      [ Зміст ]      ВЕДЕРНІКОВА Зоя Василівна >>