ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

ДЕНИСЮК
Олексій Дмитрович

ПерШий заступник НаЧальника головного управлІннЯ захисту прав І свобод
громадЯн Головного управлІннЯ наглЯду за додержаннЯм законІв щодо прав
І свобод та захисту ІнтересІв держави ГенеральноЇ прокуратури УкраЇни

Випускник 1991 р.

Державний радник юстиції третього класу

 

Народився в 1966 р. у с. Рокитне Рокитнівського району Рівненської області у багатодітній родині. Батьки навчали дітей поваги й справедливості у ставленні до людей, досягати всього лише працею.
З дитинства Олексій займався спортом, захоплювався фізикою, радіоелектронікою, мріяв пов’язати з технікою майбутню професію. Але під час проходження служби в армії від керівництва Московського військового округу отримав рекомендаційного листа для вступу до Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського і вирішив дослухатися поради наставників.
У 1987 р. Олексій Денисюк став студентом цього вишу. Юнака вразила атмосфера, що панувала в інституті: поважний професорсько-викладацький склад, високий рівень навчання, доброзичливе ставлення викладачів до студентів — як до колег. З особливою повагою згадує В. В. Страхова та його цікаві лекції з римського права. Справжнім прикладом для наслідування був викладач кримінального процесу С. А. Альперт — чудовий педагог, елегантний, вишуканий, завжди у білій сорочці, дуже демократичний у ставленні до студентів. «Залізною леді», порівнюючи її з Маргарет Тетчер, студенти називали вимогливу й безкомпромісну Л. М. Кривоченко. Назавжди запам’яталися лекції винятково талановитого педагога, Героя Радянського Союзу І. Р. Павловського з адміністративного права.
У 1991 р. на Рівненщині було створено Природоохоронну міжрайонну прокуратуру, куди після закінчення інституту прийшов працювати молодий юрист. Першим наставником і мудрим порадником у професійній діяльності став прокурор Рівненського району О. В. Журавльов, який працював по 15 годин на день і завжди знаходив час для допомоги молодим колегам.


Студенти 3-ї групи, травень 1990 р.
Упродовж 1991–1996 рр. О. Д. Денисюк продовжував набувати досвіду в прокуратурі Рівненської області, працюючи на різних відповідальних посадах у Рівненському районі та області. В 1996 р. Олексія Дмитровича призначили спершу заступником начальника відділу нагляду за додержанням законів спецпідрозділами з боротьби з організованою злочинністю прокуратури Рівненської області, згодом — Рівненським природоохоронним міжрайонним прокурором, а упродовж 1998–2002 рр. — Дубенським міжрайонним прокурором цієї області.
У 2002 р. О. Д. Денисюк як перспективний працівник був переведений до Києва на посаду заступника прокурора м. Києва, у 2005 р. обійняв посаду заступника прокурора складної Київської області, де опікувався питаннями слідства. Через рік він, ефективний та виважений спеціаліст, отримав запрошення на посаду начальника управління захисту прав і свобод громадян Головного уравління нагляду за додержанням законів щодо прав і свобод та захисту інтересів держави Генеральної Прокуратури України. Досвіченого юриста, що має ґрунтовні знання законодавства, вміє приймати виважені рішення, його неодноразово удостоювали відзнак Генерального Прокурора України. За наполегливу й сумлінну роботу у справі захисту прав і свобод громадян у 2009 р. О. Д. Денисюк був нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. Визнання колег і керівництва Генеральної Прокуратури України свідчить про високий рівень підготовки випускників знаного вишу.
Підтримкою для Олексія Дмитровича є його сім’я. Разом із дружиною Тетяною Федорівною, аспіранткою Академії педагогічних наук України, виховують сина Олексія, студента третього курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка, та доньку Марію, ученицю гуманітарного ліцею. На дозвіллі родина багато подорожує, часто навідує рідне Полісся, де серед чудових краєвидів справді можна відпочити душею і зарядитися позитивною енергією.

 



Логос Україна      << ДАЦЮК Юрій Богданович      [ Зміст ]      ЗЕЛЕНІН В’ячеслав Олексійович >>