ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

ЛЕГОСТАЄВ
Сергій Валентинович

Прокурор РЯзанськоЇ областІ
Випускник 1989 р.

Заслужений юрист Російської Федерації. Почесний працівник прокуратури Російської Федерації. Державний радник юстиції третього класу. Кандидат юридичних наук

 

Народився 26 травня 1963 р. у с. Оладьєво Колпнянського району Орловської області (Росія) у родині робітників Валентина Петровича та Ніни Миколаївни Легостаєвих.
Протягом 1978–1982 рр. він навчався в Орловському будівельному технікумі, відразу після закінчення якого був призваний до лав Радянської армії. Військову службу Сергій Легостаєв проходив на Тихоокеанському флоті.
Демобілізувавшись, вирішив здобути вищу освіту. Добрий знайомий, один із районних прокурорів Орловської області, переконав його обрати юридичну спеціальність. Так у 1985 р. С. В. Легостаєв став студентом другого факультету Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського.
Під час навчання у виші успішний та відповідальний студент, а також староста курсу, він долучався до організації навчального процесу, завжди перебував в епіцентрі інститутського життя.
За ґрунтовні фахові знання, які згодом вдало реалізував у практичній діяльності, високі успіхи і професійне зростання Сергій Валентинович вдячний талановитим педагогам-наставникам: Л. І. Маймескукову, П. І. Євграфову, М. І. Бажанову, Е. Н. Азимову та багатьом іншим.
У 1989 р. він отримав диплом із відзнакою і почав працювати стажистом у прокуратурі Заводського району м. Орла. Протягом 1990–1996 рр. С. В. Легостаєв — на посаді слідчого. Наступні два роки був прокурором Верховського району Орловської області, упродовж 1998–2007 рр. — заступником прокурора Орловської області. З 2007 р. він — прокурор Рязанської області.


Декан факультету В. І. Тертишніков вручає диплом
С. В. Легостаєву, 1989 р.
У 2002 р. Сергій Валентинович здобув другу вищу освіту: з відзнакою закінчив заочне відділення Орловської регіональної академії державної служби при Президентові Російської Федерації.
Свою професійну діяльність він успішно поєднує з науковою. Так в 2010 р. отримав науковий ступінь кандидата юридичних наук. Є автором монографії, а також низки наукових статей, опублікованих у міжнародних юридичних виданнях.
У 2006 р. С. В. Легостаєв був нагороджений нагрудним знаком «Почесний працівник прокуратури Російської Федерації», а в 2010 р. — іменною вогнепальною зброєю.
У 2008 р. йому присвоєно чин державного радника юстиції третього класу. З 2011 р. — заслужений юрист Російської Федерації.
Сергій Валентинович щасливий у шлюбі. Його дружина Тетяна — випускниця Харківського медичного інституту. Разом вони виховали двох дітей. Дочка Ганна обрала професійний шлях батька: закінчила юридичний факультет Орловського державного університету і працює старшим помічником прокурора Північного району м. Орла. Син Сергій навчається у школі.

 Логос Україна      << КУЦ Віталій Миколайович      [ Зміст ]      ЛЕСЬКО Алла Олексіївна >>