ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

ЛИХУТА
Любов Миколаївна

СУДДЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Випускниця 1984 р.

Заслужений юрист України

 


У перші роки суддівства
Народилася 2 липня 1956 р. у с. Велика Кошелівка Ніжинського району Чернігівської області. Бaтько, Микола Якович Лихута, був головою сільського споживчого товариства, а мати, Катерина Павлівна, працювала помічником бухгалтера у колгоспі.
Дитинство провела у товаристві двох братів та їхніх друзів. Можливо, саме це і сформувало в тоді ще маленької дівчинки сильний, цілеспрямований і по-чоловічому загартований характер. Уже змалечку полюбляла читати детективи, історичні повісті, літературу на військову тематику, мріяла бути слідчим або геологом, хоча мама завжди хотіла бачити доньку педагогом чи лікарем.
Після закінчення восьми класів Великокошелівської середньої школи Любов Миколаївна вступила до Чернігівського юридичного технікуму. Відтак почала працювати за направленням інспектором у міському відділі соціального забезпечення в м. Калуш Івано-Франківської області.
Упродовж 1977–1980 рр. була старшим юрисконсультом у Ніжинській районній споживчій спілці.
У 1980 р. Любов Миколаївна стала студенткою Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського. До навчання ставилася серйозно, розуміючи, що цей виш є стартовим майданчиком у досягненні поставленої мети в кар’єрі. Улюбленими предметами були кримінальне право, криміналістика та кримінальний процес, а з викладачів Л. М. Лихута й досі із вдячністю згадує М. Й. Бару, В. Л. Мусіяку, Г. А. Борисова. Вона підтримує стосунки зі своїми однокурсниками Л. Пузановою, Н. Кривобоковою, Г. Бенедик, В. Бубликовою, В. Гуменюком, В. Диким та ін.

З’їзд суддів України. Випускники факультету № 1: С. Андрушкевич,
В. Гуменюк, С. Крисюк, Л. Лихута, Л. Пузанова, М. Карайван


Факультет № 1, 1983 р.
Здобувши вищу освіту, у 1984 р. почала стажуватися у Ніжинському районному суді. Вже 1985 р. її обрали суддею Борзнянського районного суду, а 1991 р. — Новозаводського районного суду м. Чернігів.
У 1992 р. Любов Лихута стала членом Чернігівського обласного суду, а у 2001 р. — заступником голови Апеляційного суду Чернігівської області, головою судової палати з розгляду цивільних справ.
15 грудня 2005 р. обрана суддею Верховного Суду України.
За свою віддану й наполегливу працю нагороджена Почесною відзнакою Вищої ради юстиції України, почесними грамотами Верховного Суду України та Ради суддів України.
7 жовтня 2009 р. Л. М. Лихуті присвоєно почесне звання «Заслужений юрист України».
Вільний час Любов Миколаївна намагається проводити із сім’єю. Донька Аліна — школярка, планує, за прикладом мами, вивчитися на слідчого в академії МВС.
На жаль, у 2006 р. пішов із життя чоловік Михайло Коленіченко, який протягом багатьох років був для сім’ї надійною опорою.
Л. М. Лихута переконана, що для жінки однаково важливо реалізувати себе і в родині (бути люблячою дружиною і хорошою матір’ю), й у професійній кар’єрі, досягнувши поставленої мети.

 Логос Україна      << ЛЕСЬКО Алла Олексіївна      [ Зміст ]      ЛІ Павло Валентинович >>