ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

МАЛИНІН
Віктор Володимирович

СуддЯ ВИЩОГО адмІнІстративного суду УКРАЇНИ
Випускник 1981 р.
Народився 3 січня 1956 р. у с. Нікольське на Сумщині в сім’ї Володимира Петровича, ветерана Великої Вітчизняної війни, та Марії Павлівни Малиніних, які виховали в любові до праці чотирьох дітей. Батько привчив їх бути організованими, уважними, обов’язково виконувати доручену справу. Під час служби в прикордонних військах у Віктора з’явилося бажання пов’язати подальше життя з юриспруденцією.
У 1977 р. Віктор Володимирович вступив до Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського, роки навчання в якому вважає найкращими. Він із теплотою згадує тогочасного ректора В. П. Маслова. Неперевершеними були лекції М. М. Страхова, послухати якого приходили студенти інших вишів. Професор В. М. Горшеньов, людина прогресивних поглядів, викладач теорії держави і права, не давав своїм студентам готових відповідей, а вчив їх спостерігати, аналізувати, думати, і вже потім робити висновки. Цікавим було навчання у заступника декана М. О. Сибільова, викладача цивільного права. Він на власному прикладі вчив справедливості й об’єктивності в підходах, був людяним і надзвичайно близьким до студентів і їх життя. Велика подяка декану першого факультету Р. С. Павловському, легендарному В. В. Сташису, В. Я. Тацію, куратору групи П. Т. Мірошниковій. Цікавим було життя і поза студентськими аудиторіями. Як учасник самодіяльного духового оркестру інституту, Віктор Володимирович брав участь у концертах, парадах. З честю справлялися майбутні юристи в літній час у студзагонах із будівництвом навіть великих складних заводів! Час навчання подарував ґрунтовні знання, чудовий досвід спілкування і друзів на все життя.
По закінченні юридичного інституту в 1981 р. Віктор Володимирович був направлений слідчим у прокуратуру Генічеського району. Тут відбулося знайомство з майбутнім прокурором України М. О. Потебеньком, який запам’ятався як людина виважена, порядна. Він завжди відстоював честь і права слідчих перед партією, адже вимоги до комуністів були дуже високими. У той час навантаження на слідчих було надзвичайно великим, і завдяки начальнику слідчого управління О. М. Вернидубу Віктор Володимирович навчився організовувати планування своєї роботи до найменших кроків, і ця організованість стала його дуже важливою рисою. Позитивний досвід молодого слідчого був опублікований у журналі «Слідча практика СРСР». За 16 років роботи на різних посадах у прокуратурі Херсонської області Віктору Володимировичу довелося працювати в чисельних слідчих групах із гучних справ союзного значення. Особливо цікавою була робота в 1984–1985 рр. під керівництвом О. В. Баганця, керівника слідства в особливо важливих справах прокуратури України. Пам’ятною стала участь у слідчій групі прокуратури СРСР, очолюваній В.С. Галкіним. Загалом, за 22 роки роботи в органах прокуратури, довелося брати участь у розслідуваннях більше 500 епізодів складних справ.

Легендарний оркестр Харківського юридичного інституту
У 2003 р. В. В. Малинін вирішив розширити сферу застосування своїх знань в інших галузях права — був обраний суддею Генічеського районного суду Херсонської області. Саме тепер, працюючи в суді, Віктор Володимирович знайшов себе, відчув свою значимість і втілив давню мрію — захищати людей. Порядність, людяність, відкритість, на його думку, повинні бути притаманні кожному судді. Впродовж чотирьох років, з 2003 р., він був суддею Печерського районного суду м. Києва. В 2007 р. Віктора Малиніна обрали суддею Вищого адміністративного суду України. Його чесність, порядність, людяність разом із великим життєвим і практичним досвідом стали запорукою виважених та справедливих рішень із усіх складних справ.
Робота і підвищення професіоналізму, звичайно, вимагають часу і душевних сил. Але є сім’я — рятівний острів в бурхливому океані життя, де відпочиває душа і відновлюються сили. Кохана дружина Ольга, донька Ірина — молодий юрист, друзі з часів інституту, риболовля на мальовничих водоймах Генічеського району, відпочинок на природі — всі ці радощі наповнюють змістом нелегке, але цікаве життя Віктора Володимировича.

 Логос Україна      << ЛУПЕКО Дмитро Олександрович      [ Зміст ]      МАЦЕЛЮХ Петро Семенович >>