ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

ОНИЩЕНКО
Сергій Вікторович

Партнер юридиЧноЇ фІрми «Чадборн енд Парк»
Випускник 1988 р.
Народився 18 лютого 1964 р. у Харкові.
У 1988 р. закінчив судово-прокурорський факультет Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського за спеціальністю «Правознавство». Викладачами в ці роки були такі видатні особистості, як В. М. Горшеньов, С. А. Альперт, М. М. Васильченко, Р. С. Павловський, М. М. Страхов, М. В. Яновський, В. О. Коновалова, В. С. Семенов. Сергій Вікторович із вдячністю згадує цих педагогів, адже вони не лише давали знання за спеціальністю, а й навчали своїх вихованців мислити, аналізувати складні життєві ситуації, бути особистістю.
Хоча з часу закінчення інституту минуло вже майже чверть століття, навіть зараз Сергієві Онищенку важко сказати, що саме мало вирішальний вплив на вибір майбутньої професії. Напевне, було кілька факторів, серед яких і необхідність володіти універсальними знаннями на додачу до спеціальних, і потреба постійного самовдосконалення, і можливість допомагати у встановленні справедливості. Жагу до знань та любов до справедливості Сергієві прищепили його батьки та вчителі середньої школи на Полтавщині, де майбутній юрист навчався до вступу у виш. Закарбувалися у пам’яті слова, сказані на одній із лекцій з теорії держави і права: «Юрист повинен мати загострене відчуття справедливості».
Крім спілкування із талановитими викладачами, студентські роки запам’яталися і напруженою підготовкою до іспитів на сесіях, і роботою в студентських будівельних загонах, і справжніми дружніми стосунками з однокурсниками. З багатьма із них Сергій Вікторович підтримує зв’язок і досі.
Після закінчення інституту працював стажером-дослідником та навчався в аспірантурі на кафедрі адміністративного права, яку в той час очолював Р. С. Павловський, а пізніше — Ю. П. Битяк. Роки роботи у колективі кафедри адміністративного права мали суттєвий вплив на формування Сергія Онищенка як спеціаліста-правника.
У 1992 р. він став переможцем конкурсу й отримав можливість навчатися в кращих університетах США. В 1994 р., закінчивши школу права Корнельського університету в штаті Нью-Йорк, Сергій Онищенко здобув ступінь магістра права. Підготовка в університеті, який готує юристів для роботи в судово-прецедентній системі права, збагатила набутий професійний досвід. Це дало змогу навчитися глибше аналізувати ситуації, що стосувалися правовідношень у кількох юрисдикціях.
У 90-х роках в Україні відкрилися нові можливості для юристів-практиків у галузі зовнішньоекономічної діяльності. Сергій Онищенко перейшов до міжнародної юридичної компанії «Алтхаймер енд Грей», в якій працював до 2003 р. Із 2007 р. він — партнер міжнародної юридичної фірми «Чадборн енд Парк».
Практика Сергія Вікторовича сконцентрована на питаннях корпоративного права, міжнародних транзакціях, іноземних інвестиціях та операціях із нерухомим майном. Його досвід практичної діяльності включає представництво інтересів клієнтів у різних операціях із нерухомістю, визначення структури фінансування операцій і ведення переговорів про придбання підприємств в Україні, представництво кредиторів і позичальників під час надання позик та фінансування шляхом внесків до статутного капіталу підприємств.
Інформація про С. В. Онищенка розміщена у провідних міжнародних довідниках: «Chambers Global» та «PLC Which Lawyer?» за досягнення в галузі юридичних послуг у нерухомості та корпоративного права в Україні (2010); «The Best Lawyers» (2010) за досягнення в галузі юридичних послуг антимонопольного та корпоративного права, а також у зв’язку з успішною роботою в галузі корпоративного злиття та поглинань в Україні.

 Логос Україна      << ОНОПЕНКО Василь Васильович      [ Зміст ]      ПАВЛЯК Любов Петрівна >>