ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

ПАВЛЯК
Любов Петрівна

приватний Адвокат
Випускниця 1978 р.

Почесний працівник прокуратури України. Радник юстиції

 

Народилася 25 грудня 1950 р. у м. Бориславі Львівської області у дружній лемківській родині, яка в 1944 р. під час сумнозвісної операції «Вісла» була переселена в Україну з Лемківщини (Польща).
Пропрацювавши деякий час після закінчення школи рахівником у будинкоуправлінні № 1 м. Борислава, екскурсоводом Трускавецького бюро подорожей та екскурсій, у 1974 р. дівчина вступила в Харківський юридичний інститут.
На вибір професії юриста вплинули не лише художня література в жанрі детективів, а й бібліографічна публіцистика про таких відомих юристів, як А. Ф. Коні, В. І. Плевако, П. А. Александрова. Однак саме на прокурорську спеціалізацію наштовхнули публікації А. Ф. Коні, колишнього прокурора Львівської області Б. Т. Антоненка та колишнього Генерального прокурора СРСР Р. А. Руденка.
Після отримання диплома в 1978 р. молодого юриста було направлено на роботу в органи прокуратури Львівської області. Працювала на посадах помічника, старшого помічника та заступника прокурора Жовківського району на Львівщині, заступником прокурора міста Львова. За період роботи в органах прокуратури Львівщини Л. П. Павляк неодноразово отримувала нагороди Генеральної прокуратури СРСР, Прокуратури України, прокурором області. У серпні 1997 р. за тривалу та бездоганну службу в органах прокуратури Генеральна Прокуратура України нагородила її нагрудним знаком «Почесний працівник Прокуратури України», 5 березня 2009 р. та 20 грудня 2010 р. оголосила подяки із врученням нагрудних знаків «Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури» І ст. та «Подяка за довготривалу бездоганну службу в органах прокуратури».
Любов Петрівна із вдячністю згадує корифеїв юридичної науки В. П. Маслова, В. В. Сташиса, В. Я. Тація, М. І. Панова, М. М. Страхова, В. І. Борисова, В. Д. Коновалову — професорів, академіків, на працях яких понині тримається не лише вітчизняне, а й зарубіжне законодавство і вчитиметься не одне покоління правників.
Успішно склавши кваліфікаційні іспити у грудні 2002 р., вона як досвідчений юрист працює адвокатом, не полишаючи зв’язків з прокуратурою Львівщини. Коли в листопаді 2003 р. утворилася Рада ветеранів війни і праці органів прокуратури Львівської області, її обрали секретарем ради, цю громадську посаду Любов Петрівна обіймає дотепер.


В Українських Карпатах, 2009 р.
Прокурорсько-слідча практика багатогранна, і працюючи саме в цій сфері, молоді юристи оволодівають знаннями в галузі криміналістики, кримінального, кримінально-процесуального, цивільного, господарського, адміністративного, сімейного, трудового та іншого законодавства. Любов Павляк вважає, що, лише пройшовши таку школу, можна стати професійним суддею, досвідченим адвокатом. Цього вона й бажає молодим юристам. Запорукою успіху є не лише практика, а й постійне навчання, пошук нових корисних ідей, спілкування з людьми незалежно від їхнього статусу, освіти тощо, вміння їх слухати, допомагати, якщо є така можливість.
Поруч з Любов’ю Петрівною 26 років був уважний, люблячий чоловік — Борис Тихонович Антоненко — колишній прокурор Станіславської (тепер Івано-Франківської) та Львівської областей, державний радник юстиції третього класу, заслужений юрист Української РСР, почесний працівник прокуратури України. Крім юриспруденції, його талант яскраво проявився в публіцистичній та літературній діяльності. З-під його пера вийшло близько 20 книг, у яких ідеться про нелегкі будні прокурорсько-слідчих працівників під час розслідування конкретних злочинів. 29 грудня 2010 р. його не стало.
Захоплення Любові Павляк — особливі. Гірський туризм зі щорічним сходженням на Говерлу та інші вершини Українських Карпат, велотуризм, катання на ковзанах та лижах, поезія надихають активну і цілеспрямовану жінку. Її життєве кредо — «Люби життя таким, яким воно є, не вимагаючи від нього нічого взамін, і воно само полюбить тебе, даючи все необхідне».

 Логос Україна      << ОНИЩЕНКО Сергій Вікторович      [ Зміст ]      ПЕТРОВ Володимир Георгійович >>