ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

ПЕТРОВ
Володимир Георгійович

ПЕРШиЙ Заступник прокурора ПолтавськоЇ областІ
Випускник 1977 р.

Почесний працівник прокуратури України. Старший радник юстиції. Кандидат юридичних наук

 

Народився 3 вересня 1953 р. у м. Коркіно Челябінської області в сім’ї залізничників. Батько, Георгій Миколайович Петров, працював машиністом тепловоза, а мати, Софія Йосипівна, — стрілочницею переїздів. Крім Володимира в родині виховували ще трьох синів.
Під час навчання у старших класах середньої школи в юнака визріло бажання пов’язати своє життя з юриспруденцією, і в 1973 р. він став студентом прокурорського факультету Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського. Неперевершені лекції М. М. Страхова, прогресивні погляди професора теорії держави і права М. В. Цвіка, батьківське ставлення до студентів декана Р. С. Павловського справили незабутнє враження на Володимира Георгійовича. Приємні спогади залишили також дні, проведені у студзагонах під час будівництва школи та заводського цеху. Майбутній прокурор залюбки грав у футбольній збірній команді інституту.
Здобувши диплом правника та глибокі фахові знання, Володимир Петров протягом 1977–1984 рр. працював слідчим прокуратури Новомосковського району Дніпропетровської області, згодом, у 1984–1992 рр., — прокурором П’ятихатського району Дніпропетровської області, а наступні шість років — прокурором Дніпропетровського району.
У 1998 р. В. Г. Петрова призначили заступником прокурора Дніпропетровської області, з 2005 р. він обіймав посаду заступника, а з 2011 р. — першого заступника прокурора Полтавської області.
Одночасно зі своєю щоденною роботою Володимир Георгійович активно працює над кандидатською дисертацією, прагнучи реалізувати свій не лише професійний, а й науковий потенціал. Не останню роль у цьому відіграли роки навчання в інституті, що спонукали до постійного саморозвитку. Крім того, студентські часи подарували чудовий досвід спілкування та добрих друзів на все життя.
Сьогодні Володимир Георгійович підтримує постійний зв’язок з Академією. Щоп’ять років він бере активну участь у зустрічах випускників 1977 року, які також відвідують ректор В. Я. Тацій та перший проректор В. В. Сташис.


Студенти прокурорського факультету, 1977 р.
У вільний від роботи час Володимир Георгійович, як і в студентські роки, продовжує грати у футбол, тепер уже зі співробітниками, захоплюється настільним тенісом, читає художню літературу на історичну тематику. Із задоволенням рибалить та ходить на полювання.
Родина Петрових — це маленька династія випускників Харківської юридичної академії. Дружина Володимира Георгійовича Валентина Іванівна, закінчивши цей виш, працює суддею Господарського суду Дніпропетровської області. Старший син подружжя Олексій — співробітник банку, а менший Павло — старший слідчий прокуратури Октябрського району м. Полтави. Донька Катерина — приватний нотаріус.
У 2008 р. В. Г. Петров був нагороджений нагрудним знаком «Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури» I ступеня та нагрудним знаком «Ветеран Прокуратури України».
Його життєве кредо — робити людям добро: «Лучше добрым на свете быть — злого в мире и так довольно».

 Логос Україна      << ПАВЛЯК Любов Петрівна      [ Зміст ]      ПЛОТКІН Дмитро Матвійович >>