ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

ТРОШИНА
Марина Віталіївна

НАЧАЛЬНИК ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СУДОВОЇ
АДМІНІСТРАЦІЇ УКРАЇНИ В АВТОНОМНІЙ РЕСПУБЛІЦІ КРИМ

Випускниця 1988 р.

Заслужений юрист України, заслужений юрист Автономної Республіки Крим

 

Народилася 1 травня 1963 р. у с. Октябрському Ванінського району Хабаровського краю (Росія) у сім’ї офіцера Радянської армії. Батько, Віталій Костянтинович, і мати, Лариса Петрівна, цінували в людях чесність і доброзичливість, завжди жили по совісті. З раннього дитинства у дівчинки загострилося почуття справедливості, яке й вплинуло на вибір професії.
Трудову діяльність Марина Трошина розпочала одразу після закінчення школи у листопаді 1980 р. у Київському районному народному суді м. Сімферополя на посаді діловода — для вступу до омріяного Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського було потрібно пропрацювати за спеціальністю не менше двох років.
Потім Марина Віталіївна була секретарем суду, секретарем судового засідання та впродовж 1983–1988 рр. — студенткою заочного відділення інституту. Після завершення навчання отримала запрошення на посаду старшого консультанта із судової роботи в управління юстиції Кримського обласного виконкому.
У квітні 1990 р. М. В. Трошину обрали народним суддею Київського районного народного суду м. Сімферополя і вона стала наймолодшим суддею Криму. Через рік була призначена заступником голови цього суду. Марина Віталіївна багато уваги приділяла організації роботи суду, а в січні 1996 р. її запросили до Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, де вона стала першим заступником начальника, а також займалася організаційним забезпеченням діяльності судів на території АР Крим.
З моменту створення Державної судової адміністрації України (з 2002 р.) очолює територіальне управління Державної судової адміністрації України в Автономній Республіці Крим. З її ініціативи тут щорічно проводять конкурс «Найкращий за професією» серед працівників апарату місцевих загальних судів.


З сином Дмитром, 2011 р.
«Група відданих судовій системі людей, більшість із яких закінчили Харківський юридичний інститут ім. Ф. Е. Дзержинського, організовувала управління фактично з нуля, — згадує Марина Віталіївна. — Під моїм керівництвом розроблено Концепцію створення модельних судів в АР Крим, більша частина якої була реалізована на базі восьми судів автономії; також сформовано Програму забезпечення діяльності судів Автономної Республіки Крим, підготовлено низку методичних матеріалів із різних питань організації діяльності судів».
З 2003 р. М. В. Трошина входить до складу колегії Державної судової адміністрації України. Вона неодноразово була членом кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, кваліфікаційної комісії загальних судів АР Крим.
У 2004 р. Марині Віталіївні було присвоєно звання «Заслужений юрист Автономної Республіки Крим» та вручено Почесну грамоту Кабінету Міністрів України. Вона також нагороджена почесними грамотами Міністерства юстиції України, Академії суддів України, подяками Державної судової адміністрації України, Головдержслужби України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим. З 2007 р. вона — заслужений юрист України.
Раніше у вільний час Марина Трошина любила займатися рукоділлям, милуватися мальовничими куточками природи, а зараз присвячує його своєму трирічному синові Дмитру, який народився у День юриста — 8 жовтня 2008 р.
Життєве кредо Марини Віталіївни: «Жити по совісті» й «Ніколи не здаватися!».

 Логос Україна      << ТИХИЙ Володимир Павлович      [ Зміст ]      ТУЛАЄВ Олександр Степанович >>