ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

ФІЛІМОНОВ
Олександр Андрійович

ПРОКУРОР КУРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Випускник 1996 р.

Почесний працівник прокуратури Російської Федерації. Старший радник юстиції

 

Народився 31 серпня 1970 р. у м. Старий Оскол Білгородської області (Росія). Батько, Андрій Дмитрович, працював слюсарем, а мати, Діна Федорівна, — контролером.
Після закінчення школи Олександр Філімонов навчався в Оскольському електрометалургійному технікумі. У 1989 р. був призваний до лав Збройних сил СРСР, де остаточно вирішив присвятити своє подальше професійне життя служінню закону та захисту прав і свобод громадян. Прагнення здобути якісну освіту визначило вибір майбутнього вишу — одразу після демобілізації у 1991 р. О. А. Філімонов вступив на слідчо-прокурорський факультет Української державної юридичної академії.
З глибокою вдячністю і повагою Олександр Андрійович згадує ректора В. Я. Тація, першого проректора В. В. Сташиса, декана факультету В. І. Тертишнікова, викладачів Г. О. Борисова та В. П. Тихого. Яскраві й теплі спогади залишилися також про інших педагогів Академії — порядних людей, висококваліфікованих фахівців і чудових наставників.
Зараз Олександр Філімонов підтримує дружні та ділові стосунки з одногрупниками і однокурсниками, відвідує зустрічі випускників.
Після закінчення академії він отримав направлення на роботу у прокуратуру Білгородської області. У 1996 р. працював старшим слідчим відділу із розслідування особливо важливих справ прокуратури Білгородської області, а з 1996 до 2002 р. — помічником прокурора м. Старий Оскол. Протягом наступного року Олександр Андрійович очолював відділ із забезпечення участі прокурорів у цивільному процесі, упродовж 2003–2006 рр. — відділ із забезпечення участі прокурорів у цивільному й арбітражному процесах. З 2006 до 2009 р. був заступником прокурора Білгородської області, а в 2009 р. призначений прокурором Курської області.
За успіхи й досягнення у професійній діяльності Олександр Філімонов удостоєний звання «Почесний працівник прокуратури Російської Федерації».


О. А. Філімонов із почесним гостем конференції
«Нюрнберзький процес. Уроки історії», ветераном ВВВ,
колишнім міністром юстиції РРФСР,
Генеральним прокурором СРСР, дійсним радником
Генерального прокурора РФ, д. і. н., проф. О. Я. Сухарєвим
Високопрофесійний юрист, принциповий і відповідальний керівник, він користується заслуженим авторитетом і повагою серед колег і підлеглих, працівників правоохоронних органів і звичайних людей. Олександр Андрійович бере участь у вирішенні завдань зі зміцнення правопорядку й законності, реалізації нових законодавчих норм. Він приділяє велику увагу координації діяльності правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю, нагляду за виконанням федерального законодавства та за карно-процесуальною й оперативно-розшуковою діяльністю, дотриманню законодавства із протидії екстремізму й тероризму, а також корупції.
О. А. Філімонов активно займається науково-організаторською діяльністю. Так у 2010 р. він організував науково-практичну конференцію «Нюрнберзький процес. Уроки історії», а навесні 2011 р. за його участі прокуратура Курської області відкрила науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми карного судочинства».
У 2010 р. набув чинності розроблений під керівництвом Олександра Філімонова Закон «Про запобіжні заходи щодо заподіяння шкоди здоров’ю і розвитку неповнолітніх у Курській області».
Олександр Андрійович щасливий у шлюбі: разом із дружиною Світланою Віталіївною виховує двох дітей — Матвія і Катерину. Серед його захоплень — футбол, теніс, полювання і риболовля.

 Логос Україна      << ФІДРЯ Олександр Миколайович      [ Зміст ]      ХАДЖИЙСЬКИЙ Віктор Григорович >>