ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

ХУЛХАЧІЄВ
Бембя Вікторович

Заступник керІвника ФедеральноЇ служби
з фІнансових ринкІв РосІйськоЇ ФедерацІЇ

Випускник 1984 р.

Дійсний державний радник Російської Федерації третього класу. Кандидат юридичних наук

 

Народився 27 липня 1958 р. у м. Еліста (Республіка Калмикія).
Після закінчення школи впродовж 1976–1979 рр. служив на двічі Краснознаменному Балтійському флоті, де став командувачем відділення гідроакустиків.
Постійна бойова готовність та екстремальні ситуації, у які доводилося потрапляти, загартували вольовий характер Бембі Хулхачієва, навчили оперативно приймати рішення та нести відповідальність за свої вчинки. Тож вибір професії юриста не став випадковим.
У 1980 р. він вступив до Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського. За високі успіхи у навчанні Б. В. Хулхачієв отримував Ленінську стипендію і, як людина, що має флотське гартування, був незмінним старостою 13-ї групи другого факультету. В 1984 р. отримав диплом із відзнакою.
Період студентства залишив у пам’яті теплі й добрі спогади. На його факультеті здобували освіту представники різних національностей — литовці, білоруси, молдовани, туркмени, якути, росіяни тощо. Всі вони проживали у старенькому гуртожитку однією великою дружною родиною. Щирі стосунки збереглися і донині: випускники, які проживаються у різних державах, завжди готові прийти на допомогу і цьому є багато прикладів.
Прагнення стати висококваліфікованим спеціалістом було рівнозначне прагненню здобути глибокі знання. Доказом цьому є те, що семеро одногрупників Бембі Вікторовича отримали дипломи із відзнакою.
Життя студентів було насичене цікавими подіями. У стінах вишу відбувалися різні конкурси, вікторини, концерти. Бембя Хулхачієв протягом двох років був членом знаної інститутської хорової капели, у складі якої відвідав багато українських міст.
Сьогодні він згадує, як важко було вивчити українську мову, особливо правила орфоепії. Але суворий і наполегливий керівник В. С. Палкін докладав максимум зусиль для боротьби із поганою вимовою. Саме його вимогливість спонукала Б. В. Хулхачієва опанувати її та прочитати «Заповіт» Т. Г. Шевченка на ювілейному вечорі, присвяченому пам’яті поета, мовою оригіналу. Він і зараз із задоволенням співає українські пісні, немало дивуючи цим своїх друзів.
«А як ми трудилися у будівельних загонах! — захоплено розповідає Бембя Вікторович. — До речі, наші завжди входили до когорти найкращих. Це при тому, що у радянський період за кількістю вишів і студентів Харків був на третьому місці після Москви та Ленінграда. А які у нас були викладачі! М. І. Бажанов, О. А. Пушкін, В. О. Коновалова, ректор В. П. Маслов, проректор В. В. Сташис, декани В. П. Тихий, В. І. Тертишніков і багато інших. Я щиро вдячний за їхню працю, вкладену в наші знання. Адже саме завдяки напрацьованим науковим традиціям вишу диплом Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського так високо цінується і в Росії».


Зустріч випускників Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського.
Брянськ, Росія
Одногрупники Бембі Вікторовича підтримують зв’язок із рідною альма-матер. Зокрема Сергій Размєтаєв — один із активних організаторів зустрічей випускників.
Закінчивши виш, Б. В. Хулхачієв повернувся додому і почав працювати в органах прокуратури, через рік був обраний суддею Яшкульського району Калмикії, згодом — головою суду. В 1990 р. очолив міський народний суд Елісти. Обирався членом Ради суддів Російської Федерації.
У 1993 р. за активної підтримки населення став депутатом Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації у Калмицькому виборчому окрузі Республіки Калмикія.
Протягом 1993–1995 рр. Б. В. Хулхачієв, як депутат І скликання Державної Думи ФЗРФ, активно займався політичною діяльністю: був співголовою групи «Стабільність», членом комітету із законодавства та судово-правової реформи й комітету зі справ національностей.
Після трагічних подій у жовтні 1993 р. робота першої Держдуми вимагала великої самовіддачі та вплинула на перехідний період державного становлення Російської Федерації. Незважаючи на те, що парламент пропрацював лише два роки, він ухвалив важливі основоположні закони, зокрема й Громадянський кодекс.
У 1997 р. Бембя Вікторович очолив юридичне управління Федеральної комісії з ринку цінних паперів, а наприкінці 1998 р. став секретарем ФКЦП РФ як заступник міністра.
Протягом 2002–2004 рр. працював головою консультаційної ради некомерційного партнерства «Фондова біржа РТС» — однієї з найбільших фондових бірж Росії.
У 2004 р. Б. В. Хулхачієв обійняв посаду заступника керівника Федеральної служби з фінансових ринків, де працює зараз. Очолювана ним структура є федеральним органом виконавчої влади із прийняття нормативних правових актів, зі здійснення контролю та нагляду на фінансових ринках у сфері формування та інвестування коштів пенсійних накопичень і діяльності бірж.
Становлення новоствореної ФСФР відбувалося під безпосереднім керівництвом Бембі Вікторовича та за його активної участі щодо забезпечення якісного підвищення конкурентоспроможності російського фінансового ринку, базування на його основі самостійного центру, здатного сконцентрувати пропозицію широкого набору фінансових інструментів. Він займався формуванням нормативно-правової бази, яка здійснила позитивний вплив на сферу регулювання державного фінансового та фондового ринків. Удосконалення принципів контролю фінансових організацій, спрямованих на стимулювання інвестиційної активності, забезпечило зростання ролі ринку цінних паперів у розвитку російської економіки. За останні кілька років істотно зміцнилися позиції професійних учасників фінансового ринку, розширилася інвестиційна база.
Б. В. Хулхачієв брав участь у створенні територіальних органів ФСФР, організації їх діяльності. Він контролює взаємодію служби з Радою керівників уповноважених органів із регулювання ринків цінних паперів при Інтеграційному комітеті Євразійського економічного співтовариства та з Радою керівників державних органів із регулювання ринків цінних паперів країн-учасниць СНД.
Бембя Вікторович удостоєний Подяки Президента Російської Федерації та Голови Уряду Російської Федерації.
Дружна родина Хулхачієвих виховує чотирьох дітей. Старший син навчається у Московській державній юридичній академії.
Під час вирішення різних справ Бембя Вікторович зазвичай керується принципом «Роби, як належить, і буде, що буде». Він твердо дотримується мудрого правила — «Стався до людей так, як ти хочеш, щоб вони ставилися до тебе».

Засідання Ради керівників державних органів із регулювання ринків цінних паперів країн-учасниць СНД,
жовтень 2010 р. (м. Казань, Росія)

 



Логос Україна      << ХАДЖИЙСЬКИЙ Віктор Григорович      [ Зміст ]      ЧОРНИЙ Олександр Миколайович >>