Заслужений юрист України. Полковник міліції. Доктор наук з державного управління, доцент
Справою всього життя В. М. Бесчастний обрав служіння Закону. Шлях правоохоронця-професіонала став гармонійним поєднанням навчання, практичної роботи і науки. Досягненню значних професійних успіхів Віктор Миколайович передусім завдячує двом рідним навчальним закладам — Донецькій спеціальній середній школі міліції (ДССШМ), курсантом якої у 1981 р. він розпочав службу в органах внутрішніх справ, та Харківському юридичному інституту ім. Ф. Е. Дзержинського, після закінчення якого у 1989 р. твердо вирішив, що весь свій практичний досвід обов’язково покладе в основу майбутніх наукових досліджень. На цей вибір значною мірою вплинув приклад тих учених, які сіяли розумне, добре й вічне, навчаючи слухачів і студентів Харківського юридичного інституту. Вчителями з великої букви на все життя для Віктора Миколайовича стали: Володимир Дмитрович Яворський, Юрій Прокопович Битяк, Микола Михайлович Васильченко, Володимир Володимирович Сташис, Семен Аронович Альперт, Віолета Омелянівна Коновалова і багато інших науковців Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського.
До здійснення мрії присвятити себе науці В. М. Бесчастний наблизився тоді, коли, через 20 років після закінчення у 1983 р. ДССШМ, повернувся у 2003 р. до рідної школи міліції, тепер уже Донецького юридичного інституту — як ректор, маючи намір реалізувати на освітній та науковій ниві свій багатий практичний досвід і зробити так, щоб рідний навчальний заклад посів гідне місце серед вишів України. На власному прикладі натхненної наукової роботи Віктор Миколайович переконав колектив інституту, що запорукою розвитку навчального закладу є насамперед наукові здобутки його працівників.
Сьогодні В. М. Бесчастний — досвідчений учений, автор понад 150 наукових праць, зокрема 16 монографій, 18 навчальних посібників, більш як 90 наукових статей і тез.
У 2010 р. Віктор Миколайович захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора наук із державного управління за темою «Механізми державного управління розвитком вищих навчальних закладів системи МВС України».
Має державні нагороди та відзнаки, з-поміж них — орден «За заслуги» ІІІ ступеня, почесні грамоти Верховної Ради та Кабінету Міністрів України. Крім того, він є почесним громадянином м. Новоазовська та Новоазовського району.
Корпуси Донецького юридичного інституту Наполегливість і цілеспрямованість керівника передалися всьому колективу. Незабаром це принесло вагомий результат: за 2005–2009 рр. кількість науковців в інституті збільшилася на 60%. Сьогодні на постійній основі в Донецькому юридичному інституті працює восьмеро докторів наук та 126 кандидатів наук, шестеро професорів та 52 доценти, семеро академіків і членів-кореспондентів різних академій наук. Навчання здійснюється на шести факультетах і 22 кафедрах. Наукові дослідження, крім факультетів і кафедр, проводять також три науково-дослідні лабораторії (із проблем дослідження нормативно-правового забезпечення безпеки дорожнього руху, із проблем боротьби з правопорушеннями у сфері господарських і транспортних правовідносин, із проблем дослідження особливостей організації охорони громадського порядку та нормативно-правової діяльності дільничних інспекторів міліції), які було відкрито у 2009 р., та науково-дослідний центр психотренінгових технологій — єдиний у системі силових відомств України. Наукові кадри готує ад’юнктура інституту. Упродовж останніх років склалася добра традиція: 100% ад’юнктів успішно (а часто і достроково) захищають дисертаційні дослідження. Для науки і навчання створено всі умови. До послуг викладачів, ад’юнктів, курсантів і студентів — багаті фонди загальної та спеціальної бібліотек, електронна бібліотека. Інститут має власну типографію, численні спортивні споруди, два стадіони, найсучасніші комп’ютерні класи та полігони. Активно реалізовується концепція інформатизації інституту. Корпоративна загальноінститутська комп’ютерна мережа об’єднує адміністративні та навчальні корпуси, кафедри інституту, загальну бібліотеку, курсантські гуртожитки. Лекційні зали оснащено сучасними камерами відеоспостереження із перспективою подальшого створення фонду відеолекцій та впровадження дистанційного навчання. 2010 року інститут успішно пройшов акредитаційну та ліцензійну експертизи (протоколи ДАК № 83 від 14.05.2010 р. та № 84 від 24.06.2010 р.). Усі ці та інші досягнення останніх років — результат наполегливої роботи згуртованого колективу однодумців, налаштованого на підкорення найвищих висот. Серед висококласних фахівців інституту багато випускників Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» різних років.
Одерій Олексій Володимирович — начальник кафедри криміналістики слідчо-криміналістичного факультету, кандидат юридичних наук, доцент, полковник міліції. Він — найкреативніший лектор інституту. Його лекції з криміналістики захоплюють кожного курсанта і студента, не залишаючи байдужим жодного. Олексій Володимирович закінчив Українську державну юридичну академію у 1992 р. У 1997 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за темою «Розслідування злочинів щодо незаконного обігу наркотичних засобів». Із 2004 р. має вчене звання доцента кафедри криміналістики. Автор понад 50 наукових робіт, зокрема трьох монографій, двох навчальних посібників, 45 статей. Працює над докторською дисертацією із проблем теорії та практики розслідування злочинів проти довкілля.
Заняття на адміністративному полігоні
Лавріненко Олег Володимирович — професор кафедри цивільного права та процесу, кандидат юридичних наук, доцент, полковник міліції. Закінчив Українську державну юридичну академію у 1993 р. У 1998 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за темою «Правове регулювання прийняття на службу до ОВС України». З 2002 р. має вчене звання доцента кафедри трудового, екологічного та аграрного права. Найпродуктивніший учений інституту. Є автором понад 500 наукових робіт, із них сім монографій, 15 навчальних посібників, більше 300 статей. Сфера наукових інтересів Олега Володимировича — актуальні питання розвитку трудового права України, теорія та практика соціального забезпечення працівників ОВС. Сьогодні він продовжує творчий науковий пошук, зокрема працює над докторською дисертацією за темою «Принципи трудового права України».
Мироненко Сергій Юрійович — начальник факультету міліції громадської безпеки, кандидат юридичних наук, полковник міліції. Закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого у 1994 р. Пройшов шлях від помічника оперуповноваженого до начальника райвідділу м. Донецька. Досвідчений практик і молодий учений. У 2009 р. Сергій Мироненко захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за темою «Правові та організаційно-тактичні особливості оперативно-розшукового забезпечення розслідування вбивств на замовлення, пов’язаних з економічною діяльністю». Сьогодні докладає всіх зусиль для того, щоб передати свій багатий практичний досвід майбутнім правоохоронцям.
2011 року Донецький юридичний інститут відзначає 50-річний ювілей. 28 квітня 1961 р. було створено Донецьку спеціальну середню школу міліції, яку у 1992 р. реорганізували в Донецьке училище міліції, а 1993-го — Донецький інститут внутрішніх справ. 50 років для вишу, як і для людини, — вік молодий і поважний одночасно. І сьогодні є всі підстави для того, щоб понад 26,5 тисяч випускників різних років, а в їх числі представники інших держав (Ємену, Камбоджі, Лаосу та ін.), пишалися тим, що закінчили цей навчальний заклад.
Під час уроку Мужності та честі |
|
Навчаємося, щоб захищати! |
|