Винаходи та інновації. Винахідники України
  Кобилянський Станіслав Іванович

   
Віце-президент
Інноваційної палати України


Президент Одеського регіонального
відділення Інноваційної палати України,
член громадської ради при Держінвестицій
України, академік Інженерної академії України,
заслужений винахідник України
 
 

  Народився 31 березня 1944 р. Потомствений машинобудівник. Творчий шлях конструктора розпочав з 18 років, ще навчаючись в Одеському політехнічному інституті.
   З 1961 р. по 1979 р. пройшов усі щаблі професійного зростання від техніка-конструктора в Одеському СКБ засобів виміру мас та СКБ спецверстатів до провідного конструктора ГПКТІ Мінавтопрому СРСР та начальника КБ і цеху механізації на Одеському автоскладальному заводі. Створював і впроваджував нові верстати, передову дослідницьку і технологічну випробувальну техніку на багатьох автомобільних заводах Радянського Союзу.
   З 1979 р. працює в Одеському політехнічному інституті (нині — Одеський національний політехнічний університет) старшим науковим співробітником, завідувачем науково-дослідної лабораторії «Триботехніка» та науковим керівником робіт у галузі тертя, зношування і змащення, а у 1989 р. стає генеральним директором новоствореного НВКО «Триботехніка». Керує науковими роботами, пов’язаними з екологією та новими енерго- та ресурсозберігаючими технологіями, матеріалами та обладнанням.
   За ці роки С. І. Кобилянський створив та впровадив у різних галузях промисловості нове покоління високоефективних ресурсозберігаючих пластичних мастил «Диставік», що реалізують ефект беззношувального тертя; новітні технології та матеріали для зміцнення абразивного та лезвійного інструменту; дослідні зразки іспитового устаткування для прискорених випробувань пар тертя; пристрій для газифікації паливоповітряної суміші; аератори для біологічного очищення стічних вод та ін.
   З групою науковців ще в 1989 р. встановив ефект грибоподібно-вихрового руху потоків (ГВРП) газу і рідини та на цій базі розробив низку вихроцентрифужних апаратів (ВЦА) для різних галузей промисловості й висунув гіпотезу, яка пояснює природу виникнення такого природного явища, як смерч.
   У 2006–2008 рр. С. І. Кобилянським і групою науковців розроблено принципово нове конкурентоспроможне покоління різноманітних роторних машин об’ємної дії, зокрема насоси, компресори, роторні двигуни внутрішнього згоряння, бікамерні роторні машини (насоси-компресори, компресори-детандери та ін.), а також віброротаційний млин для надтонкого млива.
   Протягом 2008–2009 рр. розроблена принципово нова ресурсозберігаюча форкамерна свіча об’ємно-вихрового запалювання для двигунів внутрішнього згоряння.
   З 1997 р. активно займається громадською діяльністю, пов’язаною з інноваційними процесами в Україні. У 1997–1999 рр. обирався заступником голови Одеського відділення Інженерної академії України, заступником голови Одеської обласної ради Товариства винахідників і раціоналізаторів України. У 2001 р. обраний головою Одеського регіонального відділення Інноваційної палати України, а з 2004 р. є віце-президентом Інноваційної палати України. У 2007 р. був обраний членом громадської ради Держінвестицій України. Провадить просвітницьку та міжнародну діяльність з популяризації вітчизняних інноваційних розробок та залучення інвестицій під організацію на їх базі сучасних виробництв. Неодноразово представляв Одеську область на інвестиційних та інноваційних форумах і міжнародних виставках різного рангу.
   С. І. Кобилянський є автором понад 100 наукових праць і запатентованих винаходів.
   За свої розробки нагороджений золотою і двома срібними медалями ВДНГ СРСР, а у 2006 р. — золотою медаллю II Міжнародного салону винаходів і нових технологій «Новий час».
   За значний внесок у розвиток економіки та інноваційної діяльності в Україні Станіслав Іванович Кобилянський нагороджений Почесною грамотою Одеської обласної державної адміністрації. За вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняного машинобудування, багаторічну сумлінну працю йому першому в Одеській області за роки незалежності Указом Президента України (від 13 листопада 2001 р. № 1078) присвоєно почесне звання «Заслужений винахідник України».


Винахідники Одещини на ІІ Міжнародному форумі «Інвестиції та інновації»

С. І. Кобилянський (ліворуч) та президент Інноваційної палати України В. І. Шепель (праворуч) на Міжнародному форумі «Інвестиції та інновації»
 
А/с 79, м. Одеса, 65026. Тел.: 0 (48) 700-27-50, факс: 0 (48) 726-32-72,
моб.: 0 (68) 201-41-11. E-mail: frolovna@odessa.net
     Назад   ]   Зміст   [   Вперед